Digital Camera Polska – wydanie wrześniowe

DCP-09-2015_1
W sprzedaży jest już najnowsze wydanie magazynu „Digital Camera Polska”. W salonach prasowych, kioskach i EMPI-ach można też kupić obecny numer „Digital Photographer Polska” oraz wydanie specjalne – „Fotografia – kurs dla poczatkujacych”.

DCP-09-2015_4
Wszystkie te trzy pozycje ukazują się w wydawnictwie AVT-Korporacja. To bardzo prężna oficyna, pięć lat temu udowodniła, że rynek prasy fotograficznej nie jest zamknięty i znajdzie się miejsce dla kolejnego tytułu. Od tego czasu zaszły zmiany – magazyn „FOTO” nie istnieje, a zamiast „Digital Foto Video” sporadycznie ukazuje się „Foto-Plus”. Być może to nie koniec ewolucji i jesienią zadebiutuje kolejny tytuł. Być może będzie to „FOTO” bo tytuł nie ukazuje się od ponad roku, „Fotografia” lub „Digital-Foto-Video”. Warto przypomnieć, że zgodnie z art. 23 ustawy Prawo prasowe (z 26 stycznia 1984 roku) rejestracja dziennika lub czasopisma traci ważność w razie (…) przerwy w ich wydawaniu przez okres roku (…).

DCP-09-2015_2
Na razie mamy więc praktycznie rynek zdominowany przez magazyn Digital Camera Polska. Ostatnio wydawnictwo wzmocniło się przejmując portal Fotopolis (zobacz), tak więc łatwiej proponować firmom internetowe i papierowe spójne kampanie reklamowe. A co zobaczymy w wydaniu wrześniowym? Jest dużo stałych, inspirujących do fotografowania pozycji. Na uwagę zasługuje „10 rzeczy do spróbowania od zaraz”, oraz temat numeru: przygotowanie na prawdziwą fotoekspedycję. Warto też przeczytać wywiad z laureatką World Press Photo Justyną Mielnikiewicz oraz Eliottem Erwittem. Jest on nie tylko utalentowany fotografem, ale także pisarzem i producentem filmowym.
W jego dorobku jest wiele książek, kilkadziesiąt ważnych wystaw, a także filmy dokumentalne. Po drugiej stronie jego obiektywu znaleźli się min: Jack i Jacqueline Kennedy, Grace Kelly, Pablo Casalas, Charles de Gaulle i setki innych sławnych i wybitnych postaci. Pomimo tego faktu, w jego twórczości bardziej znaczące fotografie przedstawiają osoby „bezimienne’’, jego niezwykłe ujęcia zwykłych ludzi, pogrążonych w swej codzienności. Prace Elliotta można nazwać ryzykownymi, ale nigdy nie przekraczają one granicy smaku i estetyki i taktu.

DCP-09-2015_3
Ze sprzętu mamy test Sony A7RII, M. Zuiko 8 mm f/1,8 PRO, Canona G3X, oraz porównnanie kilku statywów (m.in. Gitzo, Manfrotto, Slik, Benro). Jest też zestawienie sześciu bezlusterkowców (Fujifilm X-T1, Leica M-P (typ 240), Olympus OM-E EM1, Panasonic Lumix GH-4, Samsung NX1, Sony A7 MKII), oraz test Canona EOS 760D.

DCP-09-2015_6DCP-09-2015_5
DCP można też zamówić w prenumeracie. Roczna zaczyna się od bezpłatnej 3-miesięcznej subskrypcji
.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.