W Instagramie już nie tylko kwardatowe zdjęcia. Nareszcie!

Instagram_format1
Po 5 latach od swojej premiery Instagram przechodzi zmianę, będzie można już zamieszczać zdjęcia nie tylko w formacie kwadratu, ale także filmy w dowolnych wymiarach.

Dotychczas konieczność stosowania proporcji 1:1 było cechą charakterystyczną Instagrama, ale rodziło to wiele problemów. Użytkownicy radzili sobie z tym różnie: tworzono kolaże, wstawiano białe pasy do zdjęć. Teraz będzi prościej – Instagram zaakceptuje zdjęcia w orientacji pionowej i poziomej.

Instagram_format2
To już kolejna w ostatnim czasie zmiana wprowadzona przez Instagram. Do niedawna wszystkie zdjęcia nusiały mieć rozdzielczość 640×640 pikseli, a później 1080×1080. Teraz będzie też możliwość nakładania tych samych filtrów na zdjęcia i filmy. Wgranie prostokątnych zdjęć jest możliwe po aktualizacji Instagrama do wersji 7.5, Funkcja dostępna dla wszystkich użytkowników – zarówno Androida, iOSa, jak i webowej wersji aplikacji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.