Visa pour l’Image 2015 – Międzynarodowy Festiwal Fotoreportażu

Visa-pour-lImage-2015
W miejscowości Perpignan która znajduje się w południowej części Francji, trwa Międzynarodowy Festiwal Fotoreportażu Visa pour l’Image 2015. To bardzo ważne wydarzenie w świecie fotoreporterów.

Festiwal odbywa na przełomie sierpnia i września. To przede wszystkim tysiące znakomitych zdjęć wystawionych w różnych budynkach miasta oraz pokazy na wielkich ekranach. Visa pour l’Image to także nieformalne spotkania fotografów, możliwość nawiązania kontaktów z agencjami, konferencje, a także dyskusje o kondycji i problemach fotografii reporterskiej. Organizatorzy przygotowali wiele pokazów autorskich ekspozycji osób pracujących między innymi dla National Geographic, Getty Images i Co ntact Press Images.

Jednym ze sponsorów Festiwalu jest Canon. Firma wspiera nagrodę Female Photojournalist of the Year, w tym roku wyróżnienie otrzyma Anastasia Rudenko za projekt dot. chorób umysłowych w Rosji. Ale na tym nie koniec – Canon przygotował też dwie wystawy m.in. Pascala Maître, oraz zeszłorocznej laureatki konkurs Female Photojournalist of the Year Viviane Dalles. Będzie też strefa Canon Experience, która znajduje się w Palais des Congrès. Goście będę mieli okazje poznać ofertę najnowszych produktów i rozwiązań Canona. Będzie też stoisko CPS z bezpłatną ofertą drobnych napraw sprzętu, a także specjalnie przygotowany autobus, w którym zainteresowani fotografowie porozmawiają ze specjalistami.

Na koniec nagrody: Główna to Visa d’or News, rok temu tytuł ten i 8000 euro zdobył Tyler Hicks. Jego zdjęcia powstały podczas ataku terrorystycznego na centrum handlowe w Kenii. Są też inne trofea: Visa d’or Feature Award 2015, Visa d’or Daily Press 2015, ICRC Humanitarian Visa d’or, oraz Ville de Perpignan Rémi Ochlik 2015.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.