Apollo Electronics nie jest już dystrybutorem aparatów i kamer Ricoh oraz Pentax

Ricoh-logo
Nareszcie, po wielu latach firma Apollo Electronics przestała być dystrybutorem sprzętu i osprzętu marki Pentax i Ricoh. Należy więc mieć nadzieję, że sprzęt Pentaksa będzie prawidłowo promowany.

Apollo Electronics działa na rynku elektroniki użytkowej od 1989 roku. W ofercie firmy znajdują się produkty branży zegarków, zegarów ściennych i budzików, kalkulatorów, kas fiskalnych, maszyn do pisania, instrumentów muzycznych, translatorów, sprzętu audio-video, telefonów komórkowych oraz baterii. Przez wiele lat miało się wrażenie, że sprzet Pentaksa jest „na doczepkę” i firma traktuje to jak zło konieczne. Teraz to się zmieni, za markę Pantax i Ricoh będzie odpowiadała firma Ricoh Polska.

Polski oddział Ricoh został utworzony w kwietniu 1996 roku, w jej ofercie znajdzie się pełne portfolio produktów m.in. amatorskie i profesjonalne lustrzanki cyfrowe, obiektywy, bezlusterkowce, sportowe kamery, aparaty kompaktowe oraz lornetki. Zapowiada się zatem obiecująco tym bardziej, że marka Pentax była w ostatnich latach bardzo słabo promowana. W ostatnich latach dział promocji firmy Apollo działał niemrawo i na palcach jednej ręki należy wymienić takie inicjatywy jak ”Dzień w Rybim Oku” który odbył się czternaście lat temu.

W komunikacie prasowym, Paweł Barski, Dyrektor Marketingu w Ricoh Polska stwierdził” „…Pentax i Ricoh posiadają kilkudziesięcioletnie doświadczenie w dziedzinie fotografii. Cieszymy się, że te produkty będą dostępne w Polsce w szerszym zakresie..”.

Zobaczymy więc jak będzie wyglądała promocja pierwszej pełnoklatkowej lustrzanki Pentaksa która ma pojawić się w sprzedaży jesienią tego roku lub wiosną 2016. Czy będzie znowu niemrawo? Nie wiadomo też czy nowy przedstawiciel będzie uznawał 3-letnia gwarancję na sprzęt wystawioną przez Apollo.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s