Nowe rozwiązania Canona

Canon-DSLR_120mln
W oczekiwaniu na model EOS 5D Mark IV warto zapoznać się z materiałem o postępach firmy Canon w pracach nad zaawansowanymi rozwiązaniami wykorzystywanymi w fotografii i wideo.

Informacja prasowa dotyczy nowej lustrzanki o rozdzielczość ok. 120 mln. pikseli (efektywnych), kamery systemu Cinema EOS oraz monitora o rozdzielczości 8K. Niestety w komunikacie brak jest konkretów, wiadomo jedynie, że aparat ma zostać wyposażony w matrycę CMOS o wysokiej gęstości rozmieszczenia pikseli. Nie wspomniano o cenie i dacie wprowadzenia, informacja wygląda raczej na próbę zatrzymania użytkowników przy systemie EOS. Warto zaznaczyć, że już pięć lat temu, 24 sierpnia 2010 roku Canon obwieścił wyprodukowanie matrycy typu CMOS formatu APS-H, o rozdzielczości 120 mln pikseli (wymiar piksela 2,2 mikrometra). Czy to ten sam sensor? Nie bardzo też wiadomo do kogo ma być adresowana lustrzanka. Tak wysoka rozdzielczość przyda się raczej w służbom mundurowym. Ale czy zainteresuje fotoreporterów czy fotografów ślubnych?

Cinema-EOS-8K
Natomiast zaciekawienie musi budzić kamera Cinema EOS o rozdzielczości 8K i zaawansowany monitor referencyjny 8K, które będą wspierać produkcję wideo. To chyba naturalna kolej rzeczy w systemie, urządzenia będą odpowiedzią firmy na działanie Panasonika i Sony. Zatem nowa kamera będzie wyposażona w matrycę CMOS, która pozwoli uzyskać wysoką rozdzielczość 8192 x 4320 pikseli (około 35 milionów efektywnych pikseli) oraz bogatą gamę kolorów nawet podczas nagrywania filmów z prędkością 60 klatek na sekundę i przy 13-stopniowym zakresie dynamiki. Mocowanie EF pozwoli korzystać z wymiennych obiektywów Canon EF.

Canon8K
Nowy monitor 8K zostanie wyposażony w technologię przetwarzania obrazu firmy Canon. Gęstość rozmieszczenia pikseli na matrycy na poziomie ponad 300 pikseli na cal umożliwi m.in. wyświetlanie subtelnych przejść tonalnych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.