Canon EF 600 mm f/4 DO BR na Canon EXPO 2015

Canon-EF600-4-DO-BR_1
W Nowym Jorku na terenie Javits Center trwa Canon EXPO 2015, wśród różnego sprzętu można zauważyć prototyp obiektywu EF 600 mm f/4 DO BR.

Canon-EF600-4-DO-BR_3
To kolejna wiadomość od Canona o jego pracach nad rozwojem systemu EOS. Poprzednio mieliśmy informacje o przetworniku o rozdzielczości 250 i 120 mln pikseli, nowej kamerze wchodzącej w skład Cinema EOS, a teraz pojawiło się nowe „szkło”. Warto zaznaczyć, że obiektyw ten był niedawno zgłoszony w Japonii w Urzędzie Patentowym. Jest znacznie krótszy od obecnego EF 600 mm f/4L IS II USM.

Canon-EF600-4-DO-BR_2
W swej konstrukcji zawiera optyczny element dyfrakcyjny, a także, znany z Canona EF 35 mm f/1.4L II USM, element Blue Spectrum Refractive Optics (BR Optics) który znacznie redukuje aberrację chromatyczną i poprawia ostrość obrazu. Dostępne będą trzy tryby stabilizacji, ogranicznik zakresu ustawiania odległości, czy zapisanie konkretnego ustawienia ostrzenia, tak aby w razie potrzeby możliwe było jego natychmiastowe przywołanie. Na imprezie prototyp jest podpiety do 1D X.

O Canon EXPO 2015:

Canon-Expo-2015
Canon EXPO 2015 odbywa się raz na pięć lat (poprzednio – od 12 do 14 października 2010 roku w Paryżu), zamiarem firmy jest pokazanie nie tylko nowości, ale prezentacja pewnych prac nad sprzętem i przełomowymi technologiami także obrazowania. W tym roku motto przewodnie imprezy, która potrwa dwa dni, brzmi „See Impossible”. Jest obecnych wielu dealerów i dystrybutorów produktów Canona a także tysiące klientów. Oczywiście prezentacja w Nowym Jorku nie dotyczy tylko fotografii. Można zobaczyć szereg intrygujących innowacji z dziedziny druku, obrazowania medycznego oraz ochrony i nadzoru. Swoje podwoje otworzyły laboratoria badawcze firmy, pokazując wiele ciekawych i futurystycznych projektów. Z ciekawostek należy wymienić m.in. prototyp pełnoklatkowej matrycy o bardzo wysokiej czułości (ISO 4.000.000) która pozwoli na wykonywanie zdjęć w zupełnej ciemności, czy technologie wirtualne. Odbędzie się wiele spotkań i paneli dyskusyjnych, ze znanych osób swój udział zapowiedział m.in. Scott Kelby i Douglas Kirkland.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s