Etnoklimaty 2015

Konkurs-Etnoklimaty-2015
Trwa 7. edycja konkursu fotograficznego Etnoklimaty, celem tego przedsięwzięcia jest fotograficzna rejestracja tematów związanych z kulturami tradycyjnymi i ludowymi, wielokulturowością, współczesnymi przejawami tradycji, kulturami lokalnymi i regionalnymi, subkulturami, kulturą popularną. Termin nadsyłania prac mija 31 października, zdobywcy czołowych miejsc otrzymają nagrody pieniężne i rzeczowe.

Organizatorzy zachęcają wszystkich fotografujacych do poszukiwania różnorodności kulturowej, interesujących przejawów codzienności zarówno w najbliższym otoczeniu, jak i w miejscach, które odwiedzamy podczas różnorakich podróży. Tegoroczna edycja odbywa się po prawie dwuletniej przerwie, w 2013 roku pierwsze miejsce zdobył Maciej Iwaniszewski („Mennonici w Belize”), drugie przypadło Katarzynie Gauer („Przed ceremonią”), a trzecie Jacek Melerski („W duecie”). Nagrodzone prace poniżej.

Iwaniszewski-M_etnoklimaty
Gauer-K_etnoklimaty
Melerski-J_etnoklimaty
Każdy może zgłosić maksymalnie w 5 plików cyfrowych w formacie JPG lub TIF. Krótszy bok powinien mieć minimum 2500 pikseli. Do zdjęć należy załączyć formularz zgłoszeniowy. Zdjęcia należy nagrać na płytę CD i oznaczyć imieniem, nazwiskiem autora i wysłać na adres: Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu z siedzibą przy ul. Wały gen. Sikorskiego 19, 87-100 Toruń. Obróbka zdjęć może polegać jedynie na działaniach odpowiadających zabiegom stosowanym w ciemni fotograficznej tj. na rozjaśnianiu, zmianie kontrastu, redukcji koloru, wypalaniu. Wszelkie inne zmiany, opracowania, fotomontaż są niedopuszczalne. Fotografi

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 30 listopada 2015 r.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.