Nowe obiektywy na targach International Broadcast Conference 2015

Schneider-Kreuznach-SonyE
W Amsterdamie zakończyły się targi International Broadcast Conference (IBC). Wśród nowości zwracało uwagę kilka nowych obiektywów które będzie można wykorzystać przy rejestracji wideo.

Tokina-16-28mm-T3-Cinema
Schneider-Kreuznach pokazał pełnoklatkowe obiektywy filmowe serii Xenon z mocowaniem Sony E (dotychczas były one dostępne jedynie w wersji do Canona, Nikona i z mocowaniem PL). Są to modele T/2.1: 25 mm, 35 mm, 50 mm, 75 mm oraz 100 mm. Z kolei firma Kenko Tokina poszerzyła swoją ofertę „szkieł” o model Tokina 16-28 mm T3.0 CINEMA (także w wersji z mocowaniem Sony E), oraz o 100 mm macro i 11-16 mm (z mocowaniem PL).

Zeiss--Milvus-family
Zeiss zaprezentował serię manualnych obiektywów Milvus, która jest przeznaczona do lustrzanek Canona i Nikona. Grupa składa się z 6 modeli: Zeiss Milvus 21 mm f/2.8 ZF.2, 35 mm f/2 ZF.2, 50 mm f/1.4 ZF.2, 50 mm f/2M ZF.2, 85 mm f/1.4 ZF.2, 100 mm f/2M ZF.2. Zostały one zaprojektowane do aparatów z wysokorozdzielczymi matrycami, podczas filmowania bez problemu obsługiwać mają rozdzielczość 4K.

SLR-Magic-Anamorphot-Cine
SLR Magic to przedsiębiorstwo znane m.in. z produkcji manualnych obiektywów do bezlusterkowców. W Amsterdamie firma pokazała serię trzech budżetowych „szkieł” anamorficznych przeznaczonych do współpracy z aparatami i kamerami systemu Mikro Cztery Trzecie. Są to modele: SLR Magic ANAMORPHOT-CINE 35mm T2,4, 50mm T2,8 oraz 70mm T4,0.

Większość nowej optyki będzie dostępna na początku przyszłego roku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.