Canon EOS 80D – będzie czy nie będzie?

canon-70d_6
To już ponad dwa lata – w lipcu 2013 pojawił się Canon EOS 70D. Aparat został wyposażony m.in. w matrycę APS-C „Dual Pixel CMOS AF” o rozdzielczości 20,2-mln. pikseli, 19-punktowy autofokus, odchylany ekran i łączność Wi-Fi. Czas więc chyba na nastepcę, być może będzie to EOS 80D.

W elektronice dwa lata to wieczność. Produkty starzeją się w zastraszającym tempie. Obecnie tzw. ich „żywotność” w porównaniu do np. lat siedemdziesiątych bardzo się skurczyła. Taki Pentax LX, czy Canon A-1 przez wiele lat był wzorem do naśladowania. LX otwierał dostęp do ogromnej liczby akcesoriów i osprzętu: uchwyty, szereg lamp dających pomiar światła przez obiektyw (np:AF400T, AF280T), lampy pierścieniowe do makrofotografii. Były też wymienne ścianki tylne, w tym ścianka z kasetą na film dający 250 klatek, wymienne układy celownicze i matówki do wszelkiego rodzaju fotografii, urządzenie do wyzwalania zdalnego na podczerwień, komplet urządzeń i obiektywów do makrofotografii i można by tak długo wymieniać. Teraz oczekujemy zmian które powinny pojawiać się w krótkich okresach czasu – stąd presja na nowe aparaty, obiektywy czy rozwiązania techniczne. Pojawiają się zatem produkty niedopracowane, konstrukcje które nie wyszły poza test laboratoryjny. Co chwile konieczny jest upgrade oprogramowania. Ale takich gwałtownych zmian oczekuje rynek.

canon-70d_4
Następca Canona EOS 70D powinien więc być bardziej zaawansowany od porzednika. Otrzyma matrycę o rozdzielczości od 28 do 34 mln. pikseli. Z pewnością za obróbkę obrazu odpowie procesor DIGIC 6+ lub 7. Do dyspozycji fotografa będzie także 49 punktowy AF. Wydaje się, że zewnetrznie Canon EOS 80D będzie bardzo przypominał model EOS 70D – fotografów zafascynuje ta sama dobra linia stylistyczna i układ przycisków. Z pewnością będzie możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K z dźwiękiem, z częstotliwością do 30 kl./s. Aparat otrzyma złącze mikrofonowe, w trakcie filmowania dużym ułatwieniem w kompozycji będzie odchylany, dotykowy ekran.

Cena pozostaje nieznana.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s