W Chinach i o Chinach 2015 – konkurs fotograficzny

W-Chinach-i-o-Chinach-2015
Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym ”W Chinach i o Chinach 2015”. Zdjęcia można zgłaszać do 15 października, łączna pula nagród wynosi 3600 zł.

To już czwarta edycja konkursu, na poprzednią 177 fotografów nadesłało ponad siedemset zdjęć. Do finału przeszło 29 prac i można było je oglądać na wystawie w Międzynarodowym Centrum Kultury. W poszczególnych kategoriach pierwsze miejsce zajęli: Artur Szymczyk („Chiński krajobraz”), Anna Rogulska („Człowiek w Chinach”), oraz Marta Rymarczyk („Chińskie inspiracje”). Zdjęcia poniżej.

Szymczyk-A_W-Chinach_1
Rogulska-A_W-Chinach_1
W tym roku zmian w regulaminie nie ma, fotografie zostaną ocenione w trzech kategoriach: Człowiek w Chinach, Chiński krajobraz oraz Chińskie inspiracje. W ostatniej grupie można zgłaszać zdjęcia wykonane poza obrębem Chin które w jakikolwiek sposób nawiązujące do Chin lub mogące się z nimi kojarzyć. Można nadsyłać jedynie prace w formie cyfrowej (format pliku – JPG; rozdzielczość 300dpi; długość krótszego boku min. 2000 pikseli; wielkość pliku do 3MB), każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 5 fotografii. Zdjęcia muszą być opisane tj wraz z imieniem i nazwiskiem autora, nazwą kategorii, tytułem pracy należy podac miejsce i datę wykonania. Pliki należy zgłaszać na adres: konkursfoto@instytutkonfucjusza.pl. W nazwie należy umieścić godło uczestnika oraz symbol kategorii A, B lub C, np.: jackiechan_A1.jpg. Prace nie mogą być przetworzone cyfrowo, poza regulacją kontrastu, jasności oraz nasycenia obejmujących całe zdjęcie. Dopuszcza się kadrowanie, jeśli obejmie ono nie więcej niż 50% powierzchni zdjęcia.

Rymarczyk-M_W-Chinach_1
Wybór zwycięzców nastąpi dwuetapowo. Wyłonienie 20 finalistów w pierwszym etapie nastąpi do 26 października 2015. Spośród nich jury wybierze 3 zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Wystawa planowana jest na listopad w Międzynarodowym Centrum Kultury.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.