Konkurs Wielkopolska Press Photo 2015

Wielkopolska-Press-Photo-20Trwa kolejna edycja konkursu Wielkopolska Press Photo. Zdjęcia mogą pochodzić z dowolnego regionu Polski lub świata, można je zgłaszać do 31 października. Do zdobycia jest Grand Prix i kwota 2000 złotych.

Konkurs jest adresowany do fotografów mieszkających lub pracujących w województwie wielkopolskim, pozostałe osoby mogą nadsyłac swoje prace, ale tylko pod warunkiem że zostały one wykonane w Wielkopolsce. W edycji 2014 jury konkursu, pod przewodnictwem Mindaugasa Kavaliauskasa – litewskiego fotoreportera prasowego, po obejrzeniu ponad tysiąca zdjęć nadesłanych przez 66 autorów, ogłosiło werdykt. Grand Prix za zestaw „Powrót” otrzymał Adrian Wykrota. Autor zmierzył się z trudnym i wielokrotnie fotografowanym tematem wykluczenia i bezdomności (jego zdjęcia poniżej, warto wspomnieć, że w zeszłym roku projekt był pokazywany w Galerii Obserwacja – kliknij). Do pokonkursowej wystawy zakwalifikowało 38 pojedynczych i 28 zestawów zdjęć 30 autorów.

Wykrota-A_powrot1
W tym roku prace zostaną ocenione w pięciu kategoriach tematycznych: wydarzenia, człowiek i jego pasje, źycie codzienne, sport, oraz przyroda i ekologia. Fotografie powinny powstać w czwartym kwartale ubiegłego roku lub w całym 2015, każdy autor może zgłosić maksymalnie po trzy zdjęcia w każdej kategorii (zestaw liczony jest jako jedna praca). Jury będzie brało pod uwagę nie tylko poziom techniczny i opanowanie warsztatu, ale także wartość informacyjną zdjęcia, oraz oryginalną wizję autora. Oprócz Grand Prix zostanie przyznane po jednej nagrodzie w poszczególnych kategoriach tematycznych osobno za zdjęcia pojedyncze – 500 zł i osobno za zestaw – 1000 zł. Nagrody zostaną wręczone autorom podczas otwarcia wystawy pokonkursowej w listopadzie 2015 r. Wszyscy uczestnicy otrzymają katalog. Wystawa będzie następnie prezentowana w ramach Objazdowej Galerii Wielkopolskiej Fotografii w domach kultury i bibliotekach woj. wielkopolskiego

wykrota-a_powrot5
Wszystkie fotografie przyjmowane będą wyłącznie w wersji cyfrowej (300 dpi, długość większego boku powinna wynosić 20-21 cm). Należy je zgłosić poprzez stronę http://www.wbp.poznan.pl. Za udział w konkursie organizatorzy pobieraja „wpisowe” w wysokości 30 złotych.

Dodatkowych informacji udziela Władysław Nielipiński tel 61 6640867, e-mail: foto@wbp.poznan.pl.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.