Nowa Leica SL (Typ 601) wkrótce?

Leica-SL_1
Szykuje się premiera nowego aparatu firmy Leica Camera AG. Japoński serwis digicame-info który m.in. z wyprzedzeniem opublikował zdjęcia nowych obiektywów Nikona (AF-S Nikkor 24-70 mm f/2.8E ED VR, AF-S Nikkor 200-500 mm f/5.6E ED VR, oraz AF-S Nikkor 24 mm f/1.8G ED), czy bezlusterkowca Olympusa (OM-D E-M10 Mark II), podal, że niemiecki producent złożył wniosek rejestracyjny w taiwańskim biurze NCC (National Communications Commission). W dokumentach występuje tajemniczy model o symbolu Leica SL (Typ 601).

Podobny wniosek rejestracyjny został zgłoszony w rosyjskim urzędzie Novacert. Oba zajmują się certyfikowaniem produktów i dopuszczeniem ich do użytkowania w przestrzeni radiowej (nowa Leica ma zatem być wyposażona w moduł W-Fi). Według niektórych obserwatorów aparat zadebiutuje już w październiku. Część osób uważa jednak, że stanie się to za 6-8 miesięcy, gdyż tyle czasu może minąć od wydania pozwolenia.

Leica-SL_2
Są różne spekulacje dotyczące aparatu. Niektóre źródła mówią, że nowa Leica, tak jak model S-E będzie „średnim formatem”, w środku znajdziemy matrycę CCD w rozmiarze 30 × 45 mm, mogącą pracować z wyższymi czułościami niż poprzednik. Być może zakres zostanie zwiększony do ISO 6400 lub 12800. Z pewnościa aparat będzie oferował dostęp do całego portfolio obiektywów i akcesoriów Systemu Leica S. Atutem będzie też możliwość wyboru migawki szczelinowej (z czasem otwarcia do 1/4000 s) lub elektronicznie sterowanej centralnej migawki w obiektywach system S-CS, który umożliwia synchronizację błysku do 1/1000 s. Inne informacje mówią, że nowa Leica będzie pełnoklatkowym bezlusterkowcem (odpowiedzią na serię Sony A7). W środku znajdziemy matrycę CMOS o rozdzielczości 24 mln. pikseli.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s