Adobe Photoshop Elements 14 oraz Premiere Elements 14

Photoshop Elements 14_1
Jutro rozpoczyna się konferencja Adobe MAX, w przeddzień firma udostępniła nowe wersje programów z serii „Elements”. W Photoshop Elements 14 znalazły się między innymi narzędzia do likwidacji poruszenia będącego efektem wykonania zdjęć „z ręki” oraz znany mechanizm usuwania zamgleń atmosferycznych.

Nie działa ono jednak tak, jak w Lightroomie – tu można jedynie „oczyścić” kadr. Obiekty w tle są równie barwne i wyraźne jak te na pierwszym planie. Możemy skorzystać z trybu automatycznego i manualnego. Z kolei w programie Adobe Premiere Elements 14 wprowadzono instrukcję dla efektu Color Pop, możliwość odtwarzania i edycji filmów 4K i opcję wstawiania ruchomych napisów tytułowych. W nowych wersjach mamy też możliwość redukcji drgania aparatu podczas wykonywania autoportretu (tzw. „selfie”). Jeśli zdjęcie wyszło nieostre, nowy algorytm jest w stanie wyśledzić ruch aparatu i zastosować odpowiednie wyostrzanie. Jest też funkcja analizującą tematykę, kolorystykę i oświetlenie fotografii i proponującą dopasowane efekty. Zostalo też ulepszone narzędzie zaznaczania, które nieźle poradzi sobie z włosami, piórami i futrem. Ta metoda pozwala uzyskać dobre rezultaty, dodatkowo tryb szybkiej poprawki zdjęcia został unowocześniony, a jeśli chcemy, program zasugeruje nam pięć filtrów, które najlepiej sprawdzą się z danym obrazem. Jest też zestaw szablonów dla animowanych napisów i grafik, które można dodawać do filmów.

Photoshop-Elements-14_2
Photoshop Elements i Premiere Elements będą sprzedawane w tradycyjnej dystrybucji. Nie ma abonamentu, pełne wersje wyceniono na 83,64 euro, a pakiet obu programów jest sprzedawany za 126,69 euro
.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.