Na imprezy Fujifilm Instax mini 70.

Fujifilm-Instax-mini-70_fam
Pojawił się kolejny aparat do fotografii natychmiastowej Instax mini 70. To już kolejny model, w przeszłości firma zaprezentowała wersję 25, 50S i 7S.

To typowy aparat imprezowy, rewelacji tutaj nie ma. Ma przewage nad „cyfrówką” czy smartfonem, otrzymujemy więc momentalnie zdjęcie w formie papierowej. Odwzorowanie kolorów jest poprawne, fotografie mają błyszczącą powierzchnię, a swym kształtem i wielkością (format wynosi 86x54mm) przypominają kartę kredytową. Na obramowaniu części z materiałami światłoczułymi umieszczono białą ramkę, która w najszerszym miejscu posłuży nam do wykonywania krótkich notatek.

Fujifilm-Instax-mini-70_1
Fujifilm Instax mini 70 wyposażono w znany z poprzednich modeli wysuwający się obiektyw Fujinon, o ogniskowej 60 mm, świetle 12,7, który, składa się z dwóch elementów optycznych. Zespół ustawiania ostrości obiektywu pracuje w kilku strefach: 0,3 m – 0,6 m (macro), 0,6 m – 3 m (normal) oraz 3 m do nieskończoności (krajobraz). Aparat ma wiele trybów fotografowania, ale firma podkreśla tzw. „selfie”, co ma być odpowiedzią na smartfony. Przy obiektywie zostało umieszczone lusterko pozwalajace sprawdzić kadrowanie.

Nowy Instax mini wyposażono w programowaną elektronicznie migawkę realizującą czasy otwarcia od 1/2 do 1/ 400 s. Jest też możliwość kompensacji ekspozycji (Hi-Key): +2/3 EV. Wyświetlacz LCD podaje nam informacje o: liczbie pozostałych do wykonania zdjęć (do 10 – odliczanie wsteczne), trybie fotografowania (autoportret, makro, krajobraz, błysk wypełniający, Hi-Key, Auto), oraz trybie samowyzwalacza (1 klatka / 2 klatki ciągłego fotografowania). W porównaniu do poprzednich modeli (25 i 50S ) zwiększył się czas ładowania lampy (który teraz wynosi od 0,2 do 7 s), oraz jej efektywny zasięg (0,3–2,7 m).

Do aparatu trzeba zakupić wkłady Fujifilm instant color film „instax mini”, dobrze, że paluszki zastąpiono dwoma bateriami litowymi CR2.

Reklamy

One response to “Na imprezy Fujifilm Instax mini 70.

  1. W HQ Fotolab Laboratorium Fotografii Cyfrowej Fujifilm we Wrocławiu można wypożyczać aparaty Instax Mini 8 i Instax Mini 70. Ceny od 20zł/dobę. Ja wypożyczyłem Fujifilm Instax Mini 70 na cały weekend. Świetna zabawa podczas robienia zdjęć zwłaszcza na imprezie. Link do wypożyczalni http://hqfotolab.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.