Biennale „Z dala od zgiełku…– Beskidy w obiektywie”- 2015

14-Beskidy-w-obiektywie_1
Do końca miesiąca będą przyjmowane zdjęcia na Biennale Fotograficzne „Z dala od zgiełku…– Beskidy w obiektywie”. Konkurs ma charakter otwarty, jego celem jest utrwalanie piękna krajobrazu beskidzkiego, zwłaszcza regionu Babiej Góry, kultury materialnej i duchowej mieszkańców regionu oraz fauny i flory Beskidów. Pula nagród wynosi 2000 złotych.

To już pietnasta edycja konkursu, w ostatniej zgłoszono blisko 155 prac. Jury nie przyznało Grand Prix, pierwsze miejsce zdobyła Dominika Dzierżymirska-Podpłomyk, a kolejne: Zbigniew Podsiadło, Michał Sośnicki i Barbara Karnas-Greń. Do wystawy pokonkursowej wybrano zdjęcia 22 autorów, niektóre z nich powyżej i poniżej.

14-Beskidy-w-obiektywie_4
W tym roku specjalnych zmian w regulaminie nie ma. Nadal organizatorem Biennale jest Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej, oraz Babiogórski Park Narodowy z siedzibą w Zawoi. Prace można zgłaszać w trzech kategoriach tematycznych: I.- Krajobraz Beskidów, II.- Impresje Babiogórskie, krajobraz, fauna i flora, III.- Kultura materialna, zabytki, ludzie, sztuka. Każdy może nadesłać do 10 fotogramów w tym 4 zestawy wielozdjęciowe (do 6 prac w zestawie), które traktowane będą jako jedna praca. Format zdjęć nie może być mniejszy niż 15 cm x 21 cm (zalecany 24cm x 30cm). Każde zdjęcie powinno zawierać umieszczony na odwrocie czytelny opis zawierający tytuł pracy, miejsce jej wykonania oraz „godło” autora. Do prac należy dołączyć ich wersje cyfrowe (w formacie jpg zapisane na płytcie CD) i kartę zgłoszenia.

14-Beskidy-w-obiektywie_614-Beskidy-w-obiektywie_3
Fotografie należy przesłać na adres: Miejski Ośrodek Kultury – Zamek, ul. Zamkowa 1; 34-200 Sucha Beskidzka. Warunkiem udziału jest opłata konkursowa w wysokości 35 zł którą należy uiścić na konto nr. 53 1240 4878 1111 0000 4711 6793 (z dopiskiem „biennale fotograficzne”). Opłata ta zostanie przeznaczona na dofinansowanie wydania katalogu wystawy. Konkurs zostanie rozstrzygnięty do końca listopada 2015 roku .Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się podczas wernisażu wystawy.

14-Beskidy-w-obiektywie_5
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. telefonu: 51 513-47-20, lub pisząc na adres e-mail: mok@zameksuski.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.