Wiosną Olympus M.Zuiko Digital 300 mm f/4 ED PRO?

Olympus-MZuiko Digital 300
Pojawily się informacje, że już za parę miesięcy w sklepach będzie można kupić obiektyw Olympus M.Zuiko Digital 300 mm f/4 ED PRO. Jego przypuszczalna cena wyniesie około 1800-2000 euro.

To kolejne „szkło” z serii PRO – w maju zadebiutował Olympus M.Zuiko Digital ED 7-14 mm f/2.8 Pro oraz Olympus M.Zuiko Digital ED 8 mm f/1.8 Fisheye Pro. Rodzina powiększyła się więc do 5 modeli w której obiektywy charakteryzują się wysoka wydajnością optyczną i mają wytrzymałą, mocną obudowę która została uszczelniona przed kurzem i wilgocią.. Warto zaznaczyć, że nowa „trzysetka” była już anonsowana raporcie finansowym z sierpnia 2014 roku. Podkreślono w nim jednak że jest ona jeszcze w „fazie rozwojowej”.

Na razie specyfikacja nowego obiektywu jest nieznana. Będzie on przeznaczony do systemu Mikro Cztery Trzecie, przypuszcza się, że wymiarami będzie zbliżony do Olympusa M.Zuiko Digital ED 40-150mm f/2,8 PRO. Będzie przeznaczony do zastosowań profesjonalnych, jego ogniskowa w formacie małoobrazkowym wyniesie 600 mm. Być może prototyp pojawi się na targach Camera & Photo Imaging Show 2016 (CP+).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s