Nowości od Adobe

AdibeMax2
W Los Angeles właśnie trwa konferencja Adobe MAX podczas której zostały zaprezentowane nowe aplikacje jak Adobe Capture CC, Adobe Photoshop Fix dla iOS, kolejną wersja Photoshopa Mix 2.0 również dla iOS. Firma pochwaliła się również planami na przyszłość.

Wiadomo, że programy przeznaczone do pracy z filmami zostaną przystosowane do przetwarzania materiałów w rozdzielczości 8K i wykorzystywania techniki HDR. Ponadto interfejsy wielu aplikacji zostaną dostosowane do pracy na ekranach dotykowych. Pojawi się Adobe Fuse CC, będzie on przeznaczony do tworzenia modeli trójwymiarowych postaci.

Adobe-Capture-CC_1
Pokazany Adobe Capture CC to połączenie kilku znanych już narzędzi w jednym miejscu. Znajdziemy tu to, co wcześniej było w Adobe Brush CC, Adobe Shape CC, Adobe Color CC i Adobe Hue CC. Adobe Capture CC analizuje zdjęcie i tworzy na jego podstawie wzorzec, który można zaaplikować do innych zdjęć lub filmów. Wzorzec zawiera paletę kolorów, odpowiadające mu pędzle, a także kształty wektorowe stworzone na podstawie zdjęć wykonanych smartfonem. Dzięki CreativeSync wszystkie zasoby uchwycone aplikacją Adobe Capture CC znajdą się w przestrzeni dysku Creative Cloud użytkownika i będą gotowe do użycia od razu po powrocie do domu. Drugi program Adobe Photoshop Fix pozwala na smartfonową edycję zdjęć, znajdziemy tu między innymi Formowanie i pędzle do retuszu, łatkę i klonowanie znane „normalnego” Photoshopa. Aplikacja rozpoznaje rysy twarzy i pozwala nieco ją ulepszyć bez naruszania oryginalnych rysów. Na razie nowe oprogramowanie będzie dostępne tylko dla platformy iOS, ale pojawi się też wersja dla Androida. Z kolei aktualizacja Photoshop CC 2015 trochę potrwa. Na początek firma wprowadzi nowe środowiska robocze, które ułatwią pracę projektantom interfejsów urządzeń jak i aplikacji sieciowych. Rozwinięte zostały również narzędzia, które pozwalają włączyć do projektów Photoshopa obiekty 3D stworzone w Adobe Fuse CC.

Adobe-Capture-CC_2
Najważniejsze zmiany i nowości stawiają sobie za cel umobilnienia środowiska pracy i zintegrowania w rodzinie produktów Adobe jak największej liczby kreatywnych funkcji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.