Na kłopoty… Sony Semiconductor Solutions Corporation

Matryce-Sony_1
Kondycja finansowa Sony już od dłuższego czasu nie jest najlepsza. Zyski przynosi jedynie Sony Computer Entertainment (konsole, usługi sieciowe), Devices (czujniki obrazu CMOS), Sony Pictures (wytwórnia filmowa), oraz Sony Music. Od 1 kwietnia przyszłego roku powstanie więc nowa firma Sony Semiconductor Solutions Corporation która zajmie się m.in. produkcją matryc do aparatów fotograficznych.

Powołanie Sony Semiconductor Solutions Corporation jest efektem trzyletniego planu działania, który w roku fiskalnym 2017 ma przynieść całej korporacji zysk w postaci 4 miliardów dolarów. Dyrektor generalny Sony chce więc zwiększyć rentowność japońskiego koncernu, który sześć razy w ciągu ostatnich siedmiu lat był na minusie. Zapowiadana restrukturyzacja wzmocni konkurencyjność na rynku, kompetencje zarządu zostaną wyraźnie określone i przyspieszy to procesy decyzyjne. W nowej strukturze prawdopodobnie chodzi też o określenie kosztów związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa.

Matryce-Sony_2
Warto zaznaczyć, że firma Sony w produkcji czujników stała się jednym z największych graczy, w zeszłym roku zaspokoiła ponad 40 procent światowego zapotrzebowania. W całym planie restrukturyzacji na uwagę zasługują dwa działy generujące największe straty. To TV (telewizory), oraz mobile (smartfony). Być może firma je sprzeda, podobnie postąpiła jakiś czas temu z segmentem PC, oddając go Japan Industrial Partners.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s