Warsaw Photo Days 2015 – otwarty konkurs!

Warsaw-Photo-Days-logo
W listopadzie 2015 roku odbędzie się festiwal Warsaw Photo Days, tematem tegorocznej, trzeciej edycji jest Testosteron. W warszawskich galeriach zostanie zaprezentowanych osiem wystaw indywidualnych wyłonionych w drodze zorganizowanego w ramach festiwalu otwartego konkursu.

Festiwal fotografii Warsaw Photo Days powstał dwa lata temu z inicjatywy OW ZPAF. Przedsięwzięcie jest zaplanowane jako miejsce spotkań i prezentacji różnorodnych form fotografii, zarówno z perspektywy historycznej, jak i działań współczesnych. W tym roku organizatorzy festiwalu czekają na realizacje fotograficzne i formy multimedialne, spośród nadesłanych zgłoszeń jury wybierze osiem najciekawszych projektów, a spośród nich zostanie wyłoniony laureat, który otrzyma tytuł Grand Prix i nagrodę pieniężną w wysokości 5000 zł. Wyróżnione prace zostaną wydrukowane przez organizatora z otrzymanych od autorów plików.

Udział w konkursie jest bezplatny, termin nadsyłania prac mija 1 listopada 2015 roku. Można zgłaszać  projekty analizując temat męskości. Szeroko rozumiany testosteron – użyty w temacie konkursu jako skrót myślowy – utożsamiany jest z siłą życiową gatunku ludzkiego, nadającą tempo życiu mężczyzn i kobiet, podlegającą nieustannym korektom cywilizacyjnym i społecznym, tak w sferze fizycznej jak i psychicznej, redefiniowaną przez kolejne pokolenia, uzewnętrznianą na różne sposoby. Zgłoszenia będą przyjmowane mailowo na adres: open@warsawphotodays.com. Ogłoszenie wyników nastąpi 5 listopada 2015, wystawy będą prezentowane od 20 listopada do 15 grudnia. 2015 r.

Zgłoszenie powinno zawierać:

1. Plik w formacie pdf z proponowanym zestawem zdjęć z konkretnego projektu (rozdzielczość 72 dpi), wielkość pliku nie może przekraczać 5 MB,
2. Plik w formacie pdf zawierający: opis projektu; informację czy projekt był już prezentowany (jeśli tak, to gdzie); proponowane formaty i opis techniczny; biogram autora i jego dane teleadresowe. Opis nie może przekraczać 1800 znaków.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 600 389 091, 605 053 388, oraz 502 655 922.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.