Jest też Canon PowerShot G9 X i PowerShot G5 X

PowerShot-G5X_7
Zgodnie z oczekiwaniem pojawił się też PowerShot G9 X oraz PowerShot G5 X. Wzornictwo pierwszego aparatu zostało starannie dopracowane, czego nie można powiedzieć o drugim modelu. Pozytywne wrażenie psuje wystająca nad obiektywem atrapa pryzmatu pentagonalnego kryjąca lampę błyskową.

PowerShot-G9-X_5
Oba produkty zostały wyposażone w 1-calową, podświetlaną od tyłu matrycę CMOS o rozdzielczości 20,2 mln. pikseli oraz procesor DIGIC 6. Canon PowerShot G9 X otrzymał obiektyw 10,2-30,6 mm f/2,0-4,9 mm, a „piątka” zoom 8,8-36,8 mm f/1,8-2,8. Nowe aparaty mają zaawansowane funkcje i tryby kreatywne oraz rozbudowane opcje łączności. Jest np. tryb Star Mode, czy Creative Shot, do ujęcia więc można dodać filtry, czy inne „bajery”. Dziewiątka pozwala na fotografowanie z częstotliwością 6 kl./s, w zakresie czułości ISO 125-12800. Sterowania odbywa się za pomocą 3-calowego dotykowego ekranu i pierścienia na obiektywie. Z kolei G5 X ma dwa pokrętła nastaw (z przodu i na tylnym panelu), pokrętło kompensacji ekspozycji na górze aparatu oraz pierścień funkcyjny na obiektywie. Posiada wizjer OLED, oraz odchylany ekran dotykowy, z kolei PowerShot G9 X to następca modelu PowerShot G7 X, ale jest od niego o 25 proc. smuklejszy.

PowerShot-G9-X_6PowerShot-G9-X_7
Korzystając z Wi-Fi i urządzenia mobilnego można fotografować zdalnie, mając jednocześnie dostęp do najważniejszych ustawień aparatu. Dzięki Wi-Fi i NFC zdjęcia oraz filmy można szybko i łatwo przesłać na urządzenia mobilne lub bezpośrednio do portali społecznościowych. Dodatkowo, fotografie można od razu archiwizować w serwisach chmurowych, takich jak irista i Google Drive.

PowerShot-G5X_6PowerShot-G5X_5
Nowe modele oferują dostęp do rozbudowanych funkcji nagrywania: tryb Manual Movie, filmowanie w jakości Full HD z prędkością 60p i pełna ręczna kontrola nad parametrami ekspozycji. 5-osiowy stabilizator obrazu zapewnia stabilne nagrania podczas filmowania w ruchu. Dzięki funkcji wyróżnienia MF (MF peaking) z łatwością można wybrać punkt idealnej ostrości.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s