Jest już Leica SL (Typ 601)

Leica-SL_4
Firma Leica zaprezentowała pełnoklatkowy bezlusterkowiec – model SL, aparat ma być więc odpowiedzią na serię Sony A7. W środku znajdziemy m.in. sensor CMOS o rozdzielczości 24 mln. pikseli i procesor obrazu Maestro II. Warto zwrócić uwagę, że producent nie stara się zbijać ceny, podkreśla że szczególnie dba o jakość rejestracji, co musi wiązać się z wysoką ceną produktu. Dlatego nowy model będzie do kupienia za 28 000 zł.

Leica-SL_3
Wraz z bezlusterkowcem debiutują trzy nowe obiektywy. Pierwszy z nich to „jasna stałka” Leica Summilux-SL 50 mm f/1.4 ASPH, drugi jest zoomem Leica Vario-Elmarit-SL 24-90 mm f/2.8-4 ASPH, a trzeci teleobiektywem Leica APO-Vario-Elmarit-SL 90–280 mm f/2.8–4. Są one zabezpieczone przed kurzem, wilgocią i zachlapaniem. Leica SL w pełni współpracuje ze wszystkim innymi „szkłami” systemów Leica Camera: R, M i S. Obiektywy systemu T pracują z Leiką SL bezpośrednio gdyż wystarczy prosty adapter.

Leica-SL_1
Konstrukcję aparatu oparto na prostych formach geometrycznych – umiejętnie zestawionych prostokątów i kwadratów, dzięki czemu prezentuje się poważnie. Korpus został wykonany z aluminium, a obudowa uszczelniona. Dodatkowo, dotykowy, 3-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1,040 mln. punktów pokryto szkłem odpornym na zadrapania z powłoką antyrefleksyjną. Migawka aparatu pracuje w zakresie od 1/8000 s. do 30 minut, ekwiwalent czułości ISO czujnika można ustawić od 50 do 50.000. Matryca aparatu została wyposażona w ultradźwiękowy filtr usuwający zabrudzenia. Procesor Maestro II zapewnia płynną pracę, jest możliwość wykonania serii zdjęć 11kl/s Na uwagę zasługuje cyfrowy wizjer wykonany w technologii EyeRes o rozdzielczosci 4,4 mln pikseli.

Leica-SL_2
Nowa Leica pozwala też na nagrywanie filmów rozdzielczości 4K przy 30 kl./s. Dostępny jest też format Cine4K przy 24 kl./s, a także Full HD przy 120 kl./s. Aparat przy nagraniach sczytuje obraz z całej powierzchni matrycy. Wideo w formacie 4:2:2 10-bit o rozdzielczości 4K może być przesyłane przez złącze HDMI 1.4. Opcjonalny adapter pozwala na podłączenie zewnętrznego mikrofonu, a poziom nagrywanego dźwięku może być ustawiony bez wchodzenia do menu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s