Nowe „szkło” od Fujifilm i telekonwerter

fujinon-xf-35-mmf2-r-wr_3
Nie było zaskoczenia – zgodnie z zapowiedzią (kliknij info) pojawił się uszczelniony obiektyw Fujinon XF 35 mm f/2 R WR i i telekonwerter XF 1,4 X TC WR. Nowe produkty będzie już można kupić w listopadzie i grudniu za 399 i 499 USD.

fujinon-xf-35-mmf2-r-wr_4
Od opublikowanej informacji z 13 października niewiele się zmieniło. Układ optyczny obiektywu, którego ekwiwalent w „małym obrazku” wynosi 53 mm, składa się z 9 elementów w 6 grupach. Wśród soczewek znajdziemy dwa elementy asferyczne. Nowe „szkło” ostrzy od 30 cm, jest wyposażone w krokowy silnik AF. Czas ustawienia ostrości wynosi 0,08 s. 9-listkowa przysłona zapewnia piękny efekt bokeh. Wykonana z metalu obudowa została uszczelniona przed działaniem czynników atmosferycznych. W komplecie sprzedawna jest okrągła osłona przeciwsłoneczna, można też kupić inną (opcjonalną – LH-XF35-2). Z pewnością niewielkie wymiary oraz masa (170 g) to atuty nowej „stałki”.

XF-1,4-X-TC-WR
Z kolei nowy telekonwerter Fujifilm XF 1,4X TC WR jest złożony z 7 elementów w 3 grupach. Zwiększa zasięg obiektywu o 1,4 raza
.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s