SanDisk kupiony!

SanDisk-kupiony
W branży technologicznej jest to chyba informacja tygodnia – Western Digital Corp, jeden z największych producentów dysków twardych na świecie, ogłosił że przejmuje firmę SanDisk. Łączna kwota transakcji wyniesie 19 mld dolarów, operacja ma zostać sfinalizowana w trzecim kwartale 2016 roku.

Sandisk to jeden z największych producentów pamięci Flash typu NAND – bardzo popularnych w urządzeniach mobilnych. Dla fotografów to przede wszystkim karty pamięci używane w aparatach cyfrowych. Firma istnieje od 1988 roku, pietnaście lat temu wspólnie z Panasonikiem oraz Toshibą opracowała standard SD. Obecny prezes Sanjay Mehrotra  cieszy się, że Western Digital „rozszerzy udział w segmencie wysokiego wzrostu i będzie oferować szerokie portfolio, rozwiązań pamięci masowych …”. Praktycznie WD uzyska dostęp do dużego zapasu półprzewodników, wykorzystywanych przy produkcji nowych pamięci masowych. Oraz technologii i patentów.

Jak podaje Bloomberg, negocjacje trwały już od jakiegos czasu i przez w ostatni weekend nabrały znacznie tempa. Z listy potencjalnych kupców został wykreślony Micron. Warto zwrócić uwagę, że Western Digital w ostatnich latach inwestuje w technologie flash. Dwa lata temu została przejęta firma sTec, która specjalizowała się w nośnikach klasy SSD dla przedsiębiorstw.

Można mieć tylko nadzieję, że transakcja nie spowoduje obniżenia jakości kart, czy zniknięcie marki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s