FUJIFILM X World Photo Gallery. Zaproszenie do udziału.

FUJIFILM-X-World-Photo-Gall
W marcu 2011 roku oficjalnie zadebiutował Fujifilm X100 i tym samym zapoczątkowana została seria X. Z tej okazji koncern Fujifilm organizuje w swojej siedzibie głównej w Tokio wystawę „FUJIFILM X World Photo Gallery”.

Będą pokazywane zdjęcia znanych, profesjonalnych stu „X-fotografów” wraz z setką prac „X-użytkowników”, zarówno zawodowców, jak i entuzjastów. Firma zaprasza więc wszystkich miłośników serii X do przyłączenia się do obchodów i wzięcia udziału w konkursie. Ma on charakter otwarty i ogólnoświatowy (nie wiadomo dlaczego nie obowiązuje w kanadyjskiej prowincji Quebec) i jest rzeczą oczywistą, że będą przyjmowane tylko te fotografie które zostały wykonane aparatem serii X. Termin nadsyłania prac mija 30 listopada 2015 o godzinie 23:59 czasu lokalnego Japonii. Zgłoszenia można dokonać poprzez stronę http://fujifilm-x.com/5th_anniversary_pg/en/. Należy wypełnić formularz i załączyć jedno zdjęcie. Fotografie należy zapisać w formacie jpg, plik nie może przekraczać 10 MB. Dane EXIF muszą być w stanie nienaruszonym.

Zdjęcia do wystawy zostaną wybrane przez kampitułę złożoną z profesjonalnych fotografów, zwycięzcy zostaną ogłoszeni na początku stycznia. Fotografie z plików cyfrowych będą wydrukowane przez organizatora, firma zaznacza, że nagrodą jest ekspozycja na wystawie i na stronie internetowej Fujifilm-x.com. Inne gratyfikacje nie są przewidziane.

FujifilmX-family
Tytułem uzupełnienia należy dodać, że prototyp Fujifilm X100 był obecny już jesienią 2010 roku na Photokinie (został pokazany 19 września). Wzbudzał bardzo duże zainteresowanie, niestety trzęsienie ziemi połączone z tsunami opóźniło wprowadzenie aparatu, w całości produkowanego w Japonii, na rynki światowe. Kolejnym dużym krokiem w budowie systemu był pierwszy bezlusterkowiec X-Pro1, który zadebiutował 9 stycznia 2012 roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.