Toshiba sprzeda Sony swój dział produkujący matryce.

Toshiba-sesnor
Agencja Reuters poinformowała, że Toshiba planuje sprzedać swój dział zajmujący się produkcją matryc wykorzystywanych w aparatach i smartfonach firmie Sony za około 165 milionów dolarów.

Cała operacja jest jednym z elementów planu wielkiej restrukturyzacji Toshiby, ale także po części skutkiem skandalu jaki został ujawniony w połowie tego roku. Na specjalnej konferencji poinformowanio, że w latach 2008-2014 fałszowano wyniki finansowe i dochodziło do zawyżania zysków spółki. Kondycja finansowa jest więc gorsza niż podawano w raportach. W ramach planu Toshiba wycofa się z produkcji matryc, zostanie sprzedana fabryka sensorów mieszcząca się w Oita (południowa Japonia). Według Japan Times, 1100 pracowników (40%) zostanie przeniesionych do Sony.

Warto zaznaczyć, że firma Sony jest jednym z czołowych dostawców matryc na świecie. Jej udział w rynku jest dominujący i wynosi 40% (Omnivision i Samsung ma po 15-16%), korporacja musi zaspokoić rosnący popyt. Aby sprostać nowym wyzwaniom już 1 kwietnia przyszłego roku powstanie osobna firma Sony Semiconductor Solutions Corporation która zajmie się tylko opracowaniem i produkcją sensorów wykorzystywanych m.in. w aparatach fotograficznych i smartfonach. Oczywiście, przedsiębiorstwo to będzie działało w obrębie korporacji, ale będzie miało osobna strukturę.

Oficjalna informacja Sony: http://www.sony.net/SonyInfo/News/Press/201510/15-1028E/

Jeśli transakcja rzeczywiście dojdzie do skutku, niewątpliwie wzmocni to – i tak już dominującą – pozycję japońskiej firmy w segmencie matryc.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s