Konkurs Fotografii Górskiej „Lawiny” 2015

Lawiny2015
Rudzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych In-nI zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym o tematyce górskiej. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest hasło „Góry przyjaźni”, fotografie będą przyjmowane do 18 listopada 2015 roku.

Konkurs przeznaczony jest zarówno dla fotografów profesjonalnych jak i amatorów i odbywa się w ramach Festiwalu Górskiego „Lawiny” w Rudzie Śląskiej (20-22.11.2015). To trzydniowa impreza podczas której jest miejsce na opowieści z gór całego świata, pokazy filmów o tematyce górskiej, warsztaty wspinaczkowe, koncerty góralskich kapel i zespołów wykonujących poezję śpiewaną. W latach poprzednich gościem Festiwalu był m.in. Artur Hajzer, Krzysztof Wielicki – nestorzy polskiego himalaizmu – a także Artur Małek, pierwszy zimowy zdobywca Broad Peaku, czy Aleksander Dzik, mającą na koncie m.in. tytuł „Śnieżnej Pantery” za zdobycie wszystkich 7000-tysięczników w dawnym ZSRR.

Celem konkursu jest więc popularyzacja fotografii górskiej i utrwalenie w fotografii piękna krajobrazu górskiego. Każdy uczestnik może nadesłać do 3 prac, będą przyjmowane tylko tzw. „odbitki” w formacie od 20×30 do 42 x 60 cm. Na odwrocie każdego fotogramu należy umieścić tytuł zdjęcia, data i miejsca jego wykonania oraz imię i nazwisko autora. Prace wraz z formularzem zgłoszeniowym należy wysłać na adres: Rudzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych IN-NI, ul. Niedurnego 69, 41-709 Ruda Śląska (z dopiskiem: konkurs fotografii górskiej „Lawiny”). Ocena prac przez Jury nastąpi 22 listopada, uroczyste rozdanie nagród, wraz z przedstawieniem najlepszych i wyróżnionych prac odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej tego samego dnia. Nie należy jednak oczekiwać wysokich nagród – zdobywca pierwszego miejsca otrzyma roczny kurs na warsztatach fotograficznych w Katowicach, dla pozostałych osób przewidziano książki i drobne upominki.

Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na adres e-mail: in-ni@in-ni.pl, lub stowarzyszenie.inni@gmail.com, lub telefonicznie 888 479 701.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.