Canon pracuje nad pełnoklatkowym bezlusterkowcem

Canon-EOS-M10_9
Canon jest w dość trudnej sytuacji mimo, że jego lustrzanki sprzedają się nieźle. Kompakty cieszą się znacznie mniejszym zainteresowaniem, ale firma ma kłopot z bezlusterkowcami. Nie zdobyła rynku, nie jest nawet na nim numerem drugim czy trzecim. Liczy się Olympus, Panasonic, Sony i Samsung, mimo, że od dłuższego czasu ta ostatnia korporacja nie pokazała żadnej nowej konstrukcji i prawdopodobnie nosi się z zamiarem wycofania się z branży foto.

Jak prognozują specjaliści udział bezlusterkowców na rynku będzie się zwiększał kosztem lustrzanek. To chyba zmotywuje Nikona i Canona do działań, bo Nikon 1 J5, czy Canon EOS M10 nie jest szczytem ich możliwości. Wiadomo, że pierwsza firma jest zainteresowana „pełną klatką” od dłuższego czasu  (pewnym sygnałem w działaniach może być wniosek patentowy dot. obiektywu 28-80mm f/3.5-5.6 VR złożony parę miesięcy temu). Premiera nowego bezlusterkowca ma się więc odbyć na początku przyszłego roku, lub przed Photokiną 2016. Na razie bardzo niewiele wiemy o tym jaka będzie to konstrukcja, aparat prawdopodobnie zostanie pozbawiony wizjera elektronicznego, a jego rozmiar porównamy z Olympusem E-M1.

Natomiast Canon jest spóźniony, dopiero zaczyna testy (jego niemrawość widać od samego początku, dotychczas ukazały się tylko cztery modele M, M2, M3, oraz M10). Efekt poznamy za 12-18 miesięcy, wraz z aparatem mają zostać pokazane nowe, dedykowane do niego obiektywy. O pełneklatkowym bezlusterkowcu wiadomo jednak niewiele. Niektóre źródła mówią, że będzie miał mocowanie obiektywów EF-M, a inne przeciwnie, w środku znajdziemy zupełnie nowy bagnet. Z pewnością konstrukcja otrzyma uszczelniony i wzmocniony korpus, będzie też możliwość rejestracji filmów w rozdzielczości 4K.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s