Wisła Marka Kamińskiego

Kaminski-M_Wisla1
Już we wtorek, 3 listopada na warszawskich bulwarach wiślanych zostanie otwarta wystawa Marka Kamińskiego. Główną ideą jego projektu jest chęć przywrócenia Wisły jako źródła życia, historii i kultury oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia, które niesie ze sobą zanieczyszczenie środowiska oraz zanik źródeł czystej wody na świecie.

Zdjęcia wykonane z perspektywy rzeki, ukażą wybrane ujęcia fauny i flory „królowej rzek”. Warto zaznaczyć, że warszawski odcinek Wisły, który mierzy około 31 km, charakteryzuje się specyficznym krajobrazem. Tylko w tym miejscu, koryto zostało naturalnie uformowane z licznych wysepek i starorzeczy. Ta część Wisły wyróżnia się także wyjątkowym środowiskiem naturalnym, a nadwiślańskie szuwary są domem dla wielu gatunków ptaków. Warszawski odcinek jest tym bardziej szczególny, że pełni ważną rolę na drodze migracji wielu z nich.

Kaminski-M_Wisla3
Wisła nie jest obca Kamińskiemu, podróżnik już pięć lat temu postanowił samotnie zmierzyć się z „królową rzek”. Jego zimowa przeprawa trwała 15 dni, w ciągu której podróżnik pokonał ponad 900 km. Efektem całego przesięwzięcia była wystawa składajaca się z 30 ujęć. Fotografie ukazywały więc wyjątkowe piękno Wisły, z całą ich okazałością i tajemniczością, a także stanowiły niezwykłą dokumentację równie niezwykłych i wyjątkowych wypraw.

Kaminski-M_Wisla2
Wstęp na wystawę jest bezpłatny, jej sponsorem jest firma Sony.

Zobacz wideo:

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s