Sony SLT A68 z mocowaniem typu A i systemem 4D FOCUS

Sony-SLT-A68_1
Zgodnie z oczekiwaniem firma Sony zaprezentowała model SLT A68 (ILCA-68). W środku aparatu znajdziemy matrycę APS-C (23,5 x 15,6 mm) Exmor CMOS o o efektywnej rozdzielczości 24 mln. pikseli i procesor obrazu BIONZ X. Nowa Alfa rejestruje zdjęcia seryjne z maksymalną częstotliwością 8 kl./s przy aktywnej funkcji śledzenia ostrości.

Sony-SLT-A68_3
Producent chwali się systemem 4D FOCUS który jest oparty na detekcji fazy i wykorzystuje 79 pól pomiarowych, w tym 15 czujników krzyżowych oraz specjalny punkt F2,8 do analizy słabo oświetlonych scen. System nastawiania ostrości pracuje już od –2 EV, wsparciem do uzyskania dobych zdjęć jest technologie reprodukcji szczegółów, kompensacji dyfrakcji oraz strefowej redukcji szumu

Sony-SLT-A68_2
Zakres dostępnych ekwiwalentów czułości ISO wynosi 100–25 600. Kadry komponujemy na, znanym z A58, 2,7-calowym ruchomym (o 135 stopni w górę i o 55 w dół) ekranie o rozdzielczości 460 tys. pkt lub w wizjerze OLED TruFinder (1 440 000 punktów). Czas otwarcia migawki możemy dobrać z zakresu od 1/4000 s do 30 s (plus B), z tyłu korpusu znajduje się rozwiązanie znane z modeli z serii A7: koło sterujące pozwalające na szybki dostęp do ustawień. Na aparacie jest też 10 przycisków, do których można przypisywać często używane funkcje, oraz przednie pokrętło sterujące. Na uwagę zasługuje, znana z A58, wbudowana stabilizacja obrazu SteadyShot INSIDE, która pozwala na dłuższy czas naświetlania.

Sony-SLT-A68_4
Solidny uchwyt zapewnia dobre wyważenie nawet przy pracy z ciężkimi teleobiektywami. Mocowanie bagnetowe nie jest metalowe, zostało wykonane z poliwęglanu. Aparat jest wyposażony w stopkę Multi Interface i złącze Multi Terminal. Umożliwiają one podłączanie całego zestawu dodatkowych akcesoriów: lamp błyskowych i wideo, mikrofonów, pilotów itp. Filmy można rejestrować z rozdzielczością Full HD o dużej szczegółowości, przepływności 50 Mb/s oraz niskim poziomie szumów. Do zapisu filmów służy zaawansowany kodek XAVC S.

Korpus Sony SLT A68 będzie dostępny dopiero od marca 2016 w cenie około 600 euro. Początkowo sądzono, że razem z nim zostanie też pokazany bezlusterkowiec A7000 (A6100). Tak się jednak nie stało. 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.