VI Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej OFFO 2015 wystartował!

OFFO-2015
Organizatorzy OFFO już po raz szósty zapraszają na święto fotografii otworkowej. Festiwal odbywa się na całym Górnym Śląsku, uroczyste otwarcie imprezy miało miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury w Jastrzębiu-Zdroju cztery godziny temu.

OFFO2015-W&R
Odbyły się też wernisaże wystaw: w Galerii „Epicentrum” – projektów Tomasza Dobiszewskiego z Wrocławia, w Galerii „Magazyn 22” – „W&R – Okazjonalny Tandem Artystyczny” Wiesławy Stasińskiej (Broniszów) i Ryszarda Poprawskiego (Zielona Góra) oraz „OFFO Objazdowe” („OFFO-On-The-Way”). Pokazano prace wyróżnione w konkursie „KOS” (Konkurs Fotograficzny na Kamerę Otworkową Samowolnie Zbudowaną).

OFFO2015-Andras-Ladai
OFFO2015-Svetlana-Myslyvets
OFFO2015-Pawel-Janczaruk
OFFO2015-Marilyn-Davis-Moor
OFFO2015-Mathias-Hagemann
Jutro w ramach festiwalu w Galerii Katowice ZPAF przewidziane jest otwarcie ekspozycji „100 Kilometers” Matthiasa Hagemanna. Z kolei za tydzień w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach podczas Wieczoru Sztuk „Przy kawie” będzie miał miejsce finisaż wystaw fotografii otworkowej: Kamila Myszkowskiego, Krzysztofa Szlapy, Witolda Englendera i Marcina Golonki. Przy kawie i dźwiękach muzyki Zespołu „Po Prostu” będzie możliwość spotkania z autorami otworkowych prac. Dzień później w tym samym miejscu odbędzie się szkolenie FOTO-SYNTEZA które poprowadzi Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa, a w Domu Kultury w Rudzie Ślaskiej-Bielszowicach wystartują klasyczne warsztaty fotografii otworkowej.

OFFO2015-Komisja-Nadzoru-Sp
Niewątpliwie zaletą OFFO jest to, że pozwala zaprezentować różnorodność efektów, jakie można uzyskać techniką otworkową i spojrzeć nieco inaczej na czas towarzyszący jej powstawaniu. To spojrzenie i efekty w tegorocznym Festiwalu prezentuje 42 indywidualnych uczestników z Polski i 12 z zagranicy (Australia, Austria, Niemcy, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, USA i Wielka Brytania) oraz 8 Grup Twórczych (w sumie 47 osób), w tym jedna grupa – ACSAF – z Włoch. Do grupy „stałych bywalców”, będących z OFFO od pierwszej edycji w 1995 r., dołączyło w tym roku liczne grono nowych autorów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.