Czy FOTO-PLUS jeszcze wychodzi?

FOTO-PLUS
Magazyn FOTO-PLUS (dawny Digital Foto Video) ukazuje się sporadycznie. Ostatnie wydanie (specjalne – „Kompendium pejzażysty”) pojawiło się prawie cztery miesiące temu, później nastąpiła cisza. Jednak nie należy tracić nadziei, być może w tym roku będą dostępne jeszcze trzy numery.

Opóźnienia nie poprawiają humoru nie tylko czytelników, ale także reklamodawców. Przecież wszyscy podpisali jakąś umowę z wydawnictwem. Ale zaraz, z którym? Przeciez właścicielem tytułu od dłuższego czasu nie jest już firma FPlus z Warszawy tylko drukarnia Print Studio Małgorzata Łuniewska z Kobyłki (to tam gdzie dawny DFV był drukowany). A to duża różnica.

Tak czy inaczej, redakcja FOTO-PLUS pracuje, aby w tym roku ukazały się jeszcze trzy wydania (mają to być zupełnie nowe numery, a nie zebrane przedruki ze starych). Pierwsze miało pojawić się już teraz, drugie na początku grudnia, a trzecie pod koniec tego roku. Na razie jest cisza, ale jak zapewnia Marcin Bójko, wszystko jest na dobrej drodze. Dodaje, że są też prowadzone prace nad nową odsłoną portalu, tak aby nabrał bardziej nowoczesnego wyglądu.

Dla przypomnienia: Digital Foto Video ukazywał się na rynku przez wiele lat, parę miesięcy temu nastąpiła zmiana nazwy na Foto-Plus (tytuł prasowy „DFV” należy do firmy MMG Polska, a ta z kolei została postawiona w stan likwidacji). Magazyn był największym czasopismem fotograficznym w Polsce, w najlepszych latach drukowano prawie 18 tysięcy egzemplarzy. Pojawienie się miesięcznika Digital Camera Polska pięć lat temu zmieniło sytuację. Czasopismo stało się liderem na rynku mediów fotograficznych, zdeklasowało konkurencję. Upadło Foto, pozostałe magazyny to tylko cień dawnej świetności.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.