Jest już HD Pentax-D FA 645 35mm f/3.5 AL IF

Pentax-hf-d-fa-64535mmf3-5
Firma Ricoh Imaging zaprezentowała szerokokątny obiektyw o ogniskowej 35 mm który jest przeznaczony do średnioformatowych lustrzanek 645Z lub 645D. HD Pentax-D FA 645 35mm f/3.5 AL IF będzie kosztował 1600 funtów, dostawa rozpocznie się już w połowie grudnia.

Nowe „szkło” charakteryzuje się niewielkimi wymiarami i wagą (88×90 mm, 610 g) oraz solidnym wykonaniem (w oparciu o stopy aluminium). Konstrukcja składa się z 10 elementów w 7 grupach. Są obecne soczewki asferyczne (w tym jedna wykonana z niskodyspresyjnego szkła o wysokim indeksie dyfrakcji oraz jedna o budowie hybrydowej). Ekwiwalent ogniskowej w „małym obrazku” wynosi 27,5 mm (z 645Z lub 645D) lub 21,5 mm (z analogowym korpusem 645) Podczs ustawiania ostrości mechanizm wewnętrznego ogniskowania nie zmienia wymiarów obiektywu i pozwala na utrzymanie równowagi podczas fotografowania z ręki. Przy współpracy z matrycą średnioformatową pole widzenia wynosi 76 stopni. Korpus został zabezpieczony przed wilgocią i pyłem.

hd-pentax-d-fa-645-35mmf3-5
Obiektyw otrzymał wysokiej jakości powłoki HD (High Definition), zapewnia to wyższą transmisję światła i mniejsze odbicie, eliminacje flar i duszków. Dodatkowa powłoka SP (Super Protect). chroni przednią soczewkę przed osądzającymi się zanieczyszczeniami oraz ułatwia ich usuwanie.  Na obrzeżach kadru poziom jasności jest wyrównany.

Dodatkowe dane: średnica filtra – 82 mm, maksymalne powiększenie – 0,25×.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s