Warsztaty PROFI POST PHOTO w Krakowie

PROFI-POST-PHOTO_1
Na początku grudnia w krakowskim studio House of Retouching odbędą się warsztaty z postprodukcji fotograficznej. Będzie więc możliwość skorzystania z wiedzy znanych specjalistów obróbki zdjęć – Krzysztofa Gadomskiego i Tomasza Kozakiewicza.

Studio House of Retouching istnieje prawie dziesięć lat, w pierwszym roku działalności firma głównie zajmowała się obróbką krajobrazów. Założyciele, Krzysztof i Tomasz, cały czas doskonalili swój warsztat, obecnie zdjęcia którymi się zajmują pojawiają się na łamach takich czasopism, jak Vogue, Harpers Bazaar czy Vanity Fair. Sławę przyniosła im jednak postprodukcja sesji zdjęciowej brytyjskiej rodziny królewskiej z okazji chrzcin księcia Jerzego wykonana przez fotografa Jasona Bella. Pod koniec 2013 roku postanowili dzielić się swoim doświadczeniem i tak na mapie szkoleniowej pojawiły się warsztaty PROFI POST PHOTO.

Angelina-Jolie-by-Jason-Bel
Keira-Knightley--House-of-R
Ich celem jest pokazanie technik używanych w studiu House of Retouching służących m.in. do składania wielu zdjęć w jeden fotorealistyczny obraz, z uwzględnieniem zasad kompozycji, oświetlenia, temperatury barwowej, głębi ostrości, zafarbów kolorystycznych, struktury obrazu, szumów, kontrastowości i wszystkiego tego, co niezbędne, żeby pozostać w zgodzie z zasadami fotografii.

RACHEL_WEISZ--House-of-Reto
Uczestnicy grudniowych zajęć poznają Capture One 8 firmy Phase One. To oprogramowanie które pozwala nie tylko na edycję zdjęć, ale także wywołuje pliki RAW. Zostaną szczegółowo omówione panele i funkcje C1 8, oraz planowane są ćwiczenia wykorzystania możliwości programu w celu przyśpieszenia pracy oraz uzyskania optymalnych efektów. W ramach pracy nad zdjęciem zostaną poruszone tematy takie jak analiza obrazu pod kątem wytycznych klienta i fotografa, szukanie klimatu kolorystycznego, budowanie podstawowej ekspozycji oraz kontrolowanie oświetlenia. Jeden dzień zostanie poświęcony na całościowe omówienie procesu postprodukcji fotograficznej.

World-Stage-2012
Szkolenia odbędą się w kameralnej atmosferze studia, które pozwala na komfortową pracę sześciu uczestników przy wsparciu dwóch prowadzących. Stanowiska szkoleniowe są zaopatrzone w stację graficzną Mac Os X, monitor Eizo, tablet Wacom. Do pracy wykorzystywane są profesjonalne zdjęcia.

Terminarz:
2.12.2015 – CaptureOne 8
3.12.2015 – Proces postprodukcji fotograficznej
4.12.2015 – Montaż, komponowanie wielu zdjęć w jeden obraz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s