Fujifilm X-Pro2 na CES 2016?

Fujifilm-X-Pro1_9
Przed targami Consumer Electronics Show 2016, które odbędą się od 6 do 9 stycznia 2016 roku, znowu powraca sprawa z następcą Fujifilm X-Pro1. Ma tam zostać pokazana „dwójka”, oczekuje się więc, że zostanie ona wyposażona w matrycę X-Trans CMOS o rozdzielczości 24 mln. pikseli oraz procesor obrazu EXR III. Będzie możliwość rejestracji klipów wideo w rozdzielczości 4K.

Debiut na CES 2016 jest bardzo prawdopodobny, warto zaznaczyć, że w tegorocznej imprezie wzięło udział ponad 3.600 wystawców, miało premierę ponad 20.000 nowych produktów, a wystawę odwiedziło ponad 170.000 profesjonalistów, w tym 48.000 gości zagranicznych (statystyka jest chyba lepsza od nieistniejacych już targów PMA). Pokazywano pełne spektrum innowacyjnych produktów i rozwiązań technologicznych elektroniki użytkowej znajdujących zastosowanie we wszystkich dziedzinach życia. W 2016 roku będzie podobnie.

Fujifilm-X-Pro1_6
Premiera Fujifilm X-Pro2 odbędzie się więc cztery lata po prezentacji X-Pro1. Warto zwrócić uwagę, że debiut nowego bezlusterkowca jest oczekiwany od bardzo długiego czasu. Miał on być pokazany m.in. na ostatniej Photokinie, później na targach CES 2015. Nie wiadomo dlaczego firma tak długo zwleka, być może pojawiły się jakieś problemy techniczne.

Fujifilm X-Pro2 otrzyma wytrzymały szkielet, oraz zabezpieczenia przed wpływem wilgoci i kurzu. W środku znajdzie się podwójny slot kart SD, zaletą aparatu będzie zawawnsowany 200 punktowy AF, oraz hybrydowym wizjer z elektronicznym odległościomierzem. Będzie też nieruchomy, 3-calowy wyświetlacz LCD, oraz migawka o najkrótszym czasie otwarcia wynoszacym 1/8000 s. Wbudowana łączność Wi-Fi umożliwi fotografow anie przy użyciu smartfona lub tabletu. Cena aparatu będzie prawdopodobnie taka sama jak X-Pro1

Pojawiły się informacje,że nowy bezlusterkowiec może być pokazany 15 stycznia, ale nie wiadomo z jaką imprezą należy powiązać tą datę. 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s