Wikimedia European Science Photo Competition 2015

Wikimedia-European-Science-
W serwisie Wikimedia Commons, który jest jednym z projektów Wikimedia Foundation, trwa międzynarodowy konkurs fotograficzny. Dotyczy on europejskiej kultury i badań naukowych, zdjęcia i materiały wideo można nadsyłać do końca miesiąca. Na razie z Polski zgłoszono 31 prac.

Konkurs ma charakter otwarty, jest też wolny od opłat. Prace zostaną ocenione kilku kategoriach m.in. ludzie i nauka, zdjęcia mikroskopowe, zestawy, tematyka ogólna. Każde fotografia musi posiadać opis przynajmniej w języku angielskim, należy podać informacje o tym, co jest na zdjęciu, oraz jak i gdzie zostało wykonane. Można też zgłaszać projekty wideo, oraz obrazy przetworzone komputerowo. Pliki cyfrowe muszą spełniać pewne warunki techniczne (dla zdjęć minimalny wielkość wynosi 2 mln. pikseli), można je zapisać jako jpg, ogg oraz png.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone pod koniec stycznia przyszłego roku. Zwycięzcy zostaną wybrani na szczeblu regionalnym i europejskim, będzie też kilka wyróżnienia w poszczególnych kategoriach konkursowych.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie Wiki (kliknij).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.