Konkurs HIPA 2015 – nagroda główna 120.000 USD!

HIPA-2014_Anurag-Kumar
Zbliża się termin nadsyłania zdjęć na kolejną edycję Hamdan Bin Mohammed Bin Rashid Al Maktoum International Photography Award (HIPA). To jeden z najbogatszych konkursów fotograficznych na świecie, zdobywca Grand Prize otrzyma czek na kwotę 120 tysięcy USD, łączna pula nagród wynosi prawie 400 tysięcy dolarów.

Konkurs  odbywa się od pięciu lat. Pomysłodawcą i głównym sponsorem tego przedsięwzięcia jest szejk Hamdana ibn Muhammada ibn Raszida Al Maktum. Mieszka on w Dubaju i chciał mieć u siebie taki „Al-Thani Award for Photography”. Należy zaznaczyć że od samego początku konkurs cieszy się bardzo dużym powodzeniem gdyż magnesem jest wysokość nagród. Na pierwszą edycję zgłosiło się 5600 fotografów z 99 krajów. Trzy lata temu ilość uczestników była jeszcze większa – swoje zdjęcia nadesłało 19000 osób ze 121 krajów, a dwa lata temu 26 tys. fotografów z 156 krajów. Zgłosili oni prawie 40 tys. prac. W ostatniej edycji zwyciężył indyjski fotograf Anurag Kumar (jego praca powyżej).

Konkurs jest przeznaczony dla osób pełnoletnich. Zdjęcia można zgłaszać poprzez stronę internetową http://www.hipa.ae po uprzedniej rejestracji, termin ich nadsyłania upływa 31 grudnia. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Szczęście”, ale fotografie można nadsyłać w innych kategoriach: Wildlife, Father and Son, oraz General. W każdej przewidziano pierwsze, drugie i trzecie miejsce, oprócz tego zostanie przyznana nagroda Photography Appreciation Award oraz Photographic Research/Report Award. Należy pamiętać, że wysokość nagród w poszczególnych kategoriach jest zdecydowanie niższa niż przy Grand Prize i wynosi od 16 do 20 tysięcy USD. W każej kategorii można zgłosić tylko jedną pracę.

Wyniki zostaną ogłoszone w marcu 2016 w Dubaju.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s