Red Bull Illume wystartował!

Red-Bull-Illume-logo
Już można zgłaszać zdjęcia w międzynarodowym konkursie fotograficznym Red Bull Illume. W projekcie mogą brać udział zarówno amatorzy jak i profesjonaliści zajmujący się fotografią sportową.

Konkurs odbywa się raz na 3 lata, obecnie trwa czwarta edycja.  Poprzednie zostały rozstrzygnięte w 2007, 2010 i 2013 roku. Przedsięwzięcie cieszy się bardzo dużą popularnością, już w pięć lat temu zgłoszono 22 764 prac wykonanych przez 4773 fotografów ze 112 krajów. W ostatniej edycji (nadesłano 28 257 fotografii) zwyciężył Lorenz Holder, który za zdjęcie „Playground” otrzymał aparat Leica S i przenośny zestaw lamp Broncolor Outdoor Kit. Pozostali zadowolili się aparatem Leica X2, i sprzętem oświetleniowym Broncolor Para 88 P Kit. Warto zaznaczyć, że wśród nagrodzonych znalazł się polski fotograf Rafał Meszka (w 2010 roku Adam Kokot). Jego zdjęcie poniżej.

RB-Illume2013-Rafal-Meszka
W tym roku partnerem konkursu jest firma Sony, sklep internetowy Yodobashi, Tamrac oraz Broncolor. Fotografie można nadsyłać w kilku kategoriach, takich jak  Efekty specjalne, Lifestyle, Arcydzieło, Nowa kreatywność, Miejsce, Sekwencja, Klimat, Skrzydła i po raz pierwszy – Mobile. Zdjęcia oceni bardzo szerokie grono jury złożone aż z 50 osób, wśród których znajdują się fotoedytorzy i fotografowie magazynów sportowych i fotograficznych. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 30 kwietnia, należy zarejestrować się na stronie http://www.redbullillume.com. Każdy uczestnik może nadesłać do 5 prac w każdej kategorii, organizatorzy nie pobierają żadnych opłat. Warto zaznaczyć, że wszystkie zdjęcia muszą być wykonane po 30.04,2013 i muszą spełniać pewne wymagania techniczne (format jpg, wielkość pliku 8-10 MB).

RB-Illume2013-Dimitrios-K
RB-Illume2013-Elias-Kunos
RB-Illume2013-Zakary-Noyl
RB-Illume2013-Jimmy-Wilso
Jesienią odbędzie się ceremonia wręczenia nagród, póżniej ruszy imponująca wystawa pokonkursowa. Będzie ona prezentowana w centrach handlowych, galeriach na całym świecie
.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.