iPhone Photography Awards 2016

IPPA-banner
Do końca marca można zgłaszać zdjęcia na kolejną, dziewiątą już edycje konkursu fotograficznego iPhone Photography Awards. Warto wspomnieć, że w ostatniej pierwsze miejsce zajął Michal Koralewski. Jego pracę (poniżej) wybrano spośród tysięcy zdjęć nadesłanych ze 120 krajów.

IPA-2015-Michal-Koralewski
iPhone Photography Awards ma charakter otwarty, jest pierwszym i najdłużej istniejącym konkursem fotografii mobilnej. Będą oceniane tylko fotografie wykonane za pomocą iPhona, iPada lub iPoda. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Kenan Aktülün, jego projekt wystartował w 2007 roku. W tegorocznej edycji, oprócz twórcy grupy Mobilni,  wyróżniono też Davida Craika (Wielka Brytania) oraz Yvonne Lu (USA). Przyznano pierwsze, drugie i trzecie miejsce w 19 kategoriach. W sumie uhonorowano 57 fotografów z krajów takich jak Australia, Chiny, Taiwan, Chorwacja, Ekwador, Kanada, Egipt, Niemcy, Indiie, Irelandia, Izrael, Nowa Zelandia, Polska, Portugalia, Południowa Afryka, Hiszpania, Szwajcaria, USA i Wielka Brytania. Niektóre prace poniżej.

IPA-2015-David-Craik
IPA-2015-Yvonne-Lu-
Zdjęcia można nadsyłać w kilkunastu kategoriach takich jak architektura, zwierzęta, kwiaty, dzieci, krajobraz, jedzenie, styl życia, aktualności / wydarzenia, ludzie, pory roku, martwa natura, zachody słońca, podróże, drzewa. Zgłoszenie swojej pracy wiąże się z uiszczeniem opłaty i zależy ona od ilości fotografii: 3,50 USD (jedno zdjęcie), 7,50 (trzy), 15,50 (pięć) i 27,50 (dziesięć). Prace będą przyjmowane poprzez stronę http://www.ippawards.com/shop/.

IPA-2015-Jose-Martinez
IPA-2015-Christian-Frank
Fotografie nie mogą być przerabiane w Photoshopie czy innych programach przeznaczonych na komputery, jury dopuszcza obróbkę za pomocą aplikacji takich jak Hipstamatic czy CameraBag.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s