Czarno-białe inspiracje. Konkurs CeWe

Konkurs-Cewe-cz-b-inspiracj
Do niedzieli można zgłaszać zdjęcia na konkurs fotograficzny „Czarno-białe inspiracje”.  Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma aparat fotograficzny Samsung NX1100, na pozostałe osoby czekają kupony rabatowe na usługi foto.

Organizatorem konkursu jest firma CeWe Color. To zespół laboratoriów fotograficznych w kilkunastu europejskich krajach. Polski oddział jest dość znany i w przeszłości wywoływał różne emocje w środowisku rzemieślniczym. Działa prawie od dwudziestu pięciu lat, w 1995 roku firma przejęła większościowy pakiet spółki K&M Fotolab. Rozwój polskiego CeWe Color jest nielicznym przykładem inwestycji na tak szeroką skalę, jakich dokonano w ostatnich dwóch dekadach w branży foto. Warto wymienić m.in. budowę dużych przemysłowych laboratoriów w Kędzierzynie-Koźlu i Grudziądzu czy rozwój sieci detalicznej znanej pod nazwa Fotojoker. Spółka nie jest więc drobnym graczem, zatrudnia dość dużą ilość osób.

Konkurs ma na celu promowanie marki CeWe, firma także dość tanim kosztem (Samsung NX1100 jest starym modelem i można go kupić za 700-900 zł) pozyska zdjęcia do działań PR. Tu należy zwrócić uwagę, że każdy uczestnik konkursu „..udziela CEWE oraz partnerom związanym z CEWE nieodwołalnego bezterminowego zwykłego prawa do użytkowania przesłanego zdjęcia / przesłanych zdjęć do ich działań PR”…. Nagrody sa więc słabiutkie, dla porównania: w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Our world is beautiful” którego organizatorem także jest firma CeWe ale oddział w Niemczech, główny zwycięzca otrzymał wybrany sprzęt fotograficzny i bon na wyprawę foto o wartości 5 tysięcy euro. Dla tysiąca laureatów przeznaczono wycieczki, nagrody rzeczowe i kupony w łącznej kwocie ok. 80 000 euro.

Na konkurs „Czarno-białe inspiracje” będą więc przyjmowane wyłącznie fotografie cyfrowe, każdy uczestnik może nadesłać do 10 zdjęć. Wcześniej należy zarejestrować się na stronie konkursowej: contest.cewe-fotoksiazka.pl/czarno-biale. Zgłoszenie powinno zawierać m.in. tytuł i opis pracy, kategorię, lokalizację zdjęcia (kraj, miasto, adres). Fotografie (jpeg, png oraz tiff ) muszą spełniać pewne wymagania techniczne: min. 640 x 480 pikseli, wielkość pliku nie może przekraczać 10 MB.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 10 stycznia 2016, uczestnicy zostaną powiadomieni o werdykcie drogą e-mailową.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s