Samsung na CES 2016

Samsung_CES2015_1
Samsung zaprasza wszystkich zainteresowanych na konferencje prasową która odbędzie się 6 stycznia podczas targów CES 2016. Firma odsłoni swoje najnowsze innowacje z dziedziny elektroniki użytkowej, robotyki, AGD i łączności, jednak nie wspomina się nic o fotografii.

Trudno oczekiwać, że zostanie zaprezentowane urządzenie bedące przełomem w elektronice, chociaż to właśnie na targach został pokazany pierwszy magnetowid (1970), odtwarzacz CD (1981), DVD (1996) HDTV (1998) i odtwarzacz Blu-ray (2003). Na ostatniej imprezie zadebiutowały m.in. telewizory Samsunga serii Ultra Slim LED TV, czy zakrzywione ekrany. Należy jednak zadać sobie pytanie co z fotografią (dwa lata temu pojawił się Samsung NX30, Galaxy Camera 2, oraz Samsung NX 16-50 mm f/2.0-2.8 S ED OIS). Czy na imprezie nastąpi przełom i pokażą  się kolejne aparaty serii NX? Czy będzie sytuacja odwrotna, korporacja przyzna się, że wycofuje się z tej branży. W wielu krajach brak jest przecież dostaw bezlusterkowców, niepokojące jest też oświadczenie firmy: „Będziemy nadal dokładnie ocenić rynek i tak korygować ofertę aby utrzymać naszą konkurencyjność w nowopowstającej kategorii aparatu fotograficznego.” Nie wiadomo co to oznacza, być może chodzi o zupełnie nowe, inowacyjne rozwiązania.

Samsung_CES2015_2
Od wielu lat polityka Samsunga jest spójna, firma oferuje urządzenia łączące cechy z różnych kategorii produktowych. Czy aparaty i osprzęt do nich są takimi wyrobami, czy nie można ich mocniej zintegrować ze smartfonami? Może lepiej z nich zrezygnować i rozwijać smartfony w kierunku lepszego ich wykorzystania pod kątem fotograficznym. Ostatnie doniesienia potwierdzają ten trend, Samsung pracuje nad systemem wymiennych obiektywów. Obiektyw, a właściwie cały „moduł optyczny” byłby montowany na telefonie w sposób bardzo prosty poprzez uchwyty i zatrzaski. Nie byłby to system konwerterów, bo takie rozwiązanie jest znane. Pozostaje jednak pytania co z jakością optyczną, czy uzyskiwany obraz byłby zadowalajacy. Jak wyglądłby smartfon z tym modułem, czy całość byłaby poręczna? Podstawowy moduł mógłby być cienki i płaski, dobrze dopasowany do całego korpusu telefonu.

Samsung-patent2
Samsung-patent1
Takie rozwiązanie jest oczywiście dobre, ale czy zapewni ono dostateczną ilość pieniędzy, aby porzucić system NX?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.