Wystartował nabór do 8. edycji Sekcji ShowOFF.

8-ShowOff-2016
Fundacja Sztuk Wizualnych, organizator festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie 2016 zaprasza młodych artystów do udziału w 8. edycji Sekcji ShowOFF. Projekty można nadsyłać do 10 stycznia, ogłoszenie wyników nastąpi 1 lutego 2016 roku.

ShowOFF od lat stanowi jeden z najważniejszych punktów programu Miesiąca Fotografii w Krakowie. Zapewnia promocję najciekawszym młodym twórcom sztuk wizualnych z Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Późniejsza droga laureatów rozwija się różnie: realizują ciekawe projekty, studiują w Opavie (ITF), w Łodzi (Wyższe Studium Fotografii PWSFTviT) czy w Warszawie (EAF). Na początku, w całym tym przedsięwzięciu brali udział wyłącznie fotografowie, jednak ostatnio zmieniły się zasady konkursu i dzisiaj są pokazywane również projekty interdyscyplinarne.

W tym roku nadesłane prace oceni: Kuba Bąkowski, Simon Karlstetter (Der Greif), Lidia Popiel oraz Agnieszka Rayss. Nie ma żadnych ograniczeń pod względem tematu czy techniki wykonania zdjęć lub materiałów wideo. Wszystkie projekty będą przyjmowane mailowo na adres showoff@photomonth.com. Organizator pozostawia twórcom pełną swobode wypowiedzi przy pomocy różnych, wizualnych środków wyrazu i pełnej dowolności interpretacyjnej. Można więc zgłaszać projekty fotograficzne lub/i multimedialne, zarówno ukończone, jak i będące jeszcze w trakcie realizacji. Nie ma ograniczeń co do ilości, ale trzeba pamiętać aby każdy był nadesłany osobno i posiadał formularz.

Po ubiegłorocznym sukcesie związanym z wprowadzeniem dodatkowej nagrody dla dziewiątego laureata – publikacji książki fotograficznej, organizatorzy postanowili kontynuować przyznanie tego wyróżnienia. W tym roku wyboru zwycięskiego projektu dokona Honza Zamojski, który również będzie odpowiedzialny za pracę nad książką.

Konkurencja jest spora, na każdą edycję konkursu przychodzi około 600-700 zgłoszeń.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s