Targi Press Photo Expo 2016. Już wkrótce!

Press-Photo-Expo-2016
W poniedziałek, 11 stycznia 2016 roku na warszawskim Torwarze odbędą się targi Press Photo Expo. Tak jak w latach ubiegłych adresatem imprezy pozostaje przede wszystkim środowisko zawodowych fotoreporterów, fotoedytorów i dziennikarzy, ale jak zwykle targi będą otwarte dla wszystkich ciekawych nowości ze świata fotografii.

Press Photo Expo to impreza jednodniowa podczas której planowane są różne pokazy i prezentacje. Każdy zainteresowany będzie więc mógł obejrzeć najnowsze osiągnięcia fotografii cyfrowej (trzeba pamiętać, że impreza odbędzie się po amerykańskim CES-ie 2016 i być może na Torwarze pojawią się „gorące” jeszcze aparaty). Na trzy szkolenia wstęp jest płatny („Filmowanie lustrzanką z elementami montażu”, „oświetlenie planu lampami fotoreporterskimi”, „Fotografia kulinarna”), ale pozostałe zajęcia są darmowe. Tu należy zwrócić uwagę na wykład Roberta Woźniaka i Wiktora Sobolewskiego dotyczacy nowości Canona i Nikona, nie sposób pominąć też prezentacji Tomasza Gładysa („Fotografia lotnicza. Drony”), czy omówienia systemów do transportu sprzętu fotograficznego na przykładzie produktów firmy Think Tank Photo. Z kolei Anna Masłoń Oracz – specjalistka w dziedzinie doradztwa biznesowego oraz funduszy pomocowych UE, przedstawi możliwości w zakresie opracowywania biznesplanów, analiz rynku ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb fotografów. Przewidziano też spotkanie z Tomaszem Tomaszewskim i jego wykład dotyczący realizacji długotrwałych projektów. Gwiazdą Press Photo Expo 2016 będzie Ferdinand Ostrow, który jest szefem fotoedycji Agencji Associated Press. Opowie on jak logistycznie przygotowuje się obsługę takich wydarzeń jak igrzyska olimpijskie czy szczyty polityczne.

Główną częścią targów będzie jednak prezentacja sprzętu, w trakcie kilku godzin swoją ofertę pokażą następujące firmy: Canon Polska, Falter, Nikon Polska, Sony Poland, Medikon (Ilford, Fomei), 4Profi (Think Tank), Eizo. Być może do wystawców dołączy, tak jak w latach poprzednich, K-Consult (Sigma) i Power Media. Pokaże się też NPS (Nikon Professional Services) oraz CPS (Canon Professional Services), a w czasie kilku godzin będzie można więc przetestować aparaty, obiektywy i skorzystać np. z usługi „Check&Clean”.

Zapowiada się więc ciekawie, należy też mieć nadzieję, że wzorem lat poprzednich zostanie urządzone studio fleszowe gdzie na fotografów chcących wykonać testy sprzętu będzie czekać modelka. Wstęp na imprezę jest wolny.

Termin:
11 stycznia 2016 (poniedziałek) od 10,00 do 21,00 (warsztaty: 10-14, stoiska wystawców oraz wykłady: 14-21)

Miejsce imprezy:
Centralny Ośrodek Sportu, Hala Widowiskowo-Sportowa „Torwar”, ul. Łazienkowska 6a, Warszawa

Zobacz wideo (edycja 2015):

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.