Fujifilm X-Pro2, X-E2S, X70 na horyzoncie!

Fujifilm-X-Pro1_6
Wszystko na to wskazuje, że firma Fujifilm, oprócz zapowiadanego X70 (kliknij info), pokaże jeszcze dwa aparaty. Będzie to model X-Pro2, oraz X-E2S. Jest raczej pewne, że premiera nie odbędzie się na targach Consumer Electronic Show, ale w połowie stycznia. Zostanie też zaprezentowany zoom XF 100-400mm f/4.5-5.6 R LM OIS WR.

Na razie nowe konstrukcje zostały zgłoszone w taiwańskim biurze NCC (National Communications Commission) który zajmuje się dopuszczeniem urządzeń do przestrzeni radiowej (wszyskie aparaty będą miały moduł Wi-Fi umożliwiający sterowanie z poziomu smartfona lub tabletu).

Fujifilm-X-Pro1_7
Warto zaznaczyć, że następca Fujifilm X-Pro1 jest oczekiwany chyba od ponad roku (miał być pokazany m.in. na Photokinie 2014, targach CES 2015 i CP+). Według ostatnich doniesień w aparacie znajdzie się matryca X-Trans CMOS o rozdzielczości 24 mln. pikseli oraz procesor obrazu EXR III. Będzie możliwość rejestracji wideo w rozdzielczości 4K, X-Pro2 otrzyma zawawnsowany AF, oraz hybrydowym wizjer z elektronicznym odległościomierzem. Najkrótszy czas otwarcia migawki wyniesie 1/8000 sekundy. Atutem aparatu stanie się możliwość kompensacji ekspozycji w zakresie +/- 3EV oraz się zabezpieczenia przed wpływem wilgoci i kurzu.

Z kolei Fujifilm X-E2S będzie następcą modelu Fujifilm X-E2 który został pokazany w październiku 2013 roku. O tym bezlusterkowcu wiadomo jednak najmniej, wizualnie nie będzie różnił się zbytnio od swojego poprzednika. Będzie ta sama matryca X-Trans II, którą wyposażono w punkty fazowego pomiaru ostrości, być może zostanie zastosowany szybszy procesor obrazowy.

Ceny są jeszcze nieznane. Razem z aparatami ma zostać pokazany zoom Fujifilm XF100-400 mm f/4.5-5.6 OIS WR. Obiektyw będzie składał się z 21 elementów ułożonych w 14 grupach, jego masa wyniesie 1375 g. Będzie można stosować filtry o średnicy 77 mm, minimalny dystans nastawienia ostrości wyniesie 1,75 m.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s