Czy nowości od Canona rozczarowują?

Canon-PowerShot-SX540-HS_2
Canon zaprezentował dziś nowe aparaty z serii PowerShot i Ixus, niewielką fotograficzną drukarkę Selphy CP1200 oraz cztery nowe kamery należące do rodziny LEGRIA – modele HF G40 oraz HF R706, HF R76 i HF R78. Do serii PowerShot dołączyły dwa superzoomy: PowerShot SX540 HS i PowerShot SX420 IS, z kolei linia Ixus została rozszerzona o trzy płaskie modele: Ixus 285 HS, Ixus 180 i Ixus 175. Wbrew oczekiwaniom nie zadebiutował EOS 150D, oraz EOS 5D Mark IV.

Tak naprawdę, to premiera jest tylko „wymianą sprzętu” na nowszy. Tak samo było rok temu kiedy został zaprezentowany m.in. Canon Ixus 165, PowerShot SX530 HS SX610 HS, SX710 HS. Dzisiaj pojawiły się więc aparaty z matrycami o większej rozdzielczości, szybszym procesorem i zoomem o większym zakresie ogniskowych. Do tego dorzucono „bajery”, filtry kreatywne itp. I tak Canon PowerShot SX540 HS wyposażony został w 50-krotny zoom optyczny, matrycę typu CMOS o rozdzielczości 20,3 mln. pikseli, oraz procesor DIGIC 6. Z kolei PowerShot SX420 IS ma czujnik obrazu o tej samej rozdzielczosci, 42-krotny zoom optyczny, oraz procesor DIGIC 4+.

Canon-PowerShot-SX420-IS_2
Oba aparaty wyposażono w moduł łączności Wi-Fi i funkcję dynamicznego NFC. Funkcja bezprzewodowego fotografowania (Remote Shooting) pozwala zdalnie sterować aparatem, bez problemu też prześlemy zdjęcia na smartfony, tablety czy do stacji Canon Connect Station CS100. Niestety, w obu modelach brak jest możliwości nagrywania klipów wideo w 4K.

Canon-PowerShot-SX540-HS_1
Canon-PowerShot-SX420-IS_1
Trzy nowe aparaty kompaktowe z serii Ixus tj. 285 HS, 180 i 175 otrzymały 8-, 10- i 12-krotny zoom optyczny. Do tego dochodzi jeszcze zoom cyfrowy, dział marketingu firmy podkreśla technologię Zoom Plus która pozwala na uzyskanie „…jeszcze większych zbliżeń z zachowaniem wysokiej jakości obrazu”.

Canon-Ixus-family
Ixus 285 HS został wyposażony w matrycę typu CMOS o rozdzielczości 20,2 mln. pikseli, a pozostałe dwa modele – Ixus 180 i Ixus 175 – w czujnik obrazu o rozdzielczości 20 mln. pikseli. Za obróbkę sygnału odpowiada procesor DIGIC 4+. W środku znajdziemy moduł Wi-Fi i NFC. Funkcje łączności bezprzewodowej pozwalają na udostępnianie fotografii bezpośrednio w portalach społecznościowych czy przechowywanie zdjęć i filmów w chmurowej platformie do zarządzania multimediami Canon irista. Nowe kompakty Ixus 285 HS i Ixus 180 zostały wyposażone w technologię inteligentnej optycznej stabilizacji obrazu.

Canon-SELPHY-CP1200
Canon Selphy CP1200 to drukarka termosublimacyjna. Ma wbudowaną baterię o dużej pojemności co pozwoli na wydruk w plenerze bez konieczności korzystania z sieci elektrycznej. Drukarka otrzymała moduł łączności Wi-Fi i jest zgodna z funkcją AirPrint która pozwala łączyć się ze smartfonami, tabletami i kompatybilnymi aparatami.

Wszystko na to wskazuje, że w 2016 roku Canon postanowił powtórzyć harmonogram ubiegłorocznych premier. Wtedy styczeń należał do kompaktów, natomiast luty do zaawansowanuch lustrzanek i pojawił się m.in. Canon EOS 5DS, 5DS R, 750D oraz 760D.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s