Samsung – nic nowego

Samsung-NX1_9
W deszczu nowych urządzeń wykorzystywanych w fotografii i wideo (na targach CES 2016 pojawiła się jeszcze m.in. kamera sportowa Nikon KeyMission 360, Sony Action Cam HDR-AS50), zapomina się o firmie Samsung. Właściwie nie o jej nowych smartwatchach, czy telewizorach, ale o planach dotyczących rynku foto.

Na konferencji prasowej która odbyła się w dniu otwarcia targów, Samsung chwalił się m.in.zewnętrznym dyskiem SSD T3 klasy premium o pojemności dwóch terabajtów, bezprzewodowym soundbarem z technologią dźwięku przestrzennego Dolby Atmos, Galaxy TabPro S, a także najnowszą linią zakrzywionych telewizorów klasy SUHD z serii 2016. Na CES-ie firma została uhonorowana 38 nagrodami za innowacyjność (International Consumer Electronics Show 2016 Innovation Awards), w tym nagrodą Best of Innovations w dziedzinie telewizorów, oraz ponad 60 wyróżnieniami Best of CES. w takich kategoriach jak domowa rozrywka, sprzęt gospodarstwa domowego, urządzenia mobilne oraz Internet Rzeczy. Z fotografii nie zaprezentowano nic nowego, nie pojawił się żaden bezlusterkowiec, nie pokazano nowego obiektywu. Panuje cisza, warto zaznaczyć, że ostatnim aparatem firmy jest model NX500 który zadebiutował prawie rok temu.

Samsung_CES2015_2
W Las Vegas nie wspomniano też co dalej z biznesem fotograficznym koreańskiego producenta. W grudniu zeszłego roku pojawiły się informacje, że systemem NX zainteresowany jest Nikon, ale w tej sprawie wypowiedział się rzecznik prasowy Samsunga. Nie wdając się w szczegóły i plany firmy, stwierdził jedynie że „doniesienia mediów są nieprawdziwe”. Po tej wypowiedzi wiele osób spekulowało, że być może Koreańczycy jeszcze nie „odpuścili” rynku foto i szykują jakąś niespodziankę np. następcę modelu NX1. Rzecz ciekawa – firma  zarezerwowała powierzchnię wystawienniczą na targach Photokina 2016. Może to oznaczać, że coś jescze zobaczymy, bo trudno chwalić się starym modelem NX500).

Obecnie mamy jasność – panuje całkowity „stan zawieszenia” i wszystko wskazuje na to, że nie zmieni się on także w czasie targów CP+. Brak jest dostaw sprzętu „na rynkach, które pod kątem potencjału sprzedaży nie są perspektywiczne..”, nie działa strona http://www.samsungcamera.com (może to tylko chwilowe), nie pojawiają się nowe modele aparatów. Być może trwają rozmowy Samsunga z Nikonem lub inną firmą, a wszystko rozbija się o pieniądze.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s