Nowy ambasador marki Lumix

Lumix-Ambassadors_1
Wrocławski fotograf Mikołaj Nowacki został Ambasadorem marki Lumix. Ma on we właściwym świetle pokazywać zalety aparatów serii Lumix, warto zaznaczyć, że w przeszłości tą funkcję sprawował m.in. znany piłkarz Robert Lewandowski którego związek z zawodową fotografią jest znikomy.

Mikołaj Nowacki jest freelancerem i „oficjalnym fotografem National Geographic Polska”. W 2013 roku zdobył wyróżnienie w 9. Wielkim Konkursie Fotograficznym w kategorii Fotoreportaż”, przestawił wówczas zestaw zdjęć „Gry wojenne: Bałtyk” (jedna z prac poniżej). Jest też finalistą i laureatem wielu polskich i międzynardowych konkursów fotograficznych (m.in. Grand Press Photo i BZ WBK Press Foto).

Nowacki-M_Gry1
Ukończył prawo prawo i studia doktoranckie na Uniwersytecie Wrocławskim, ale zainteresował się fotografią. Uczył się jej na warsztatach Tomasza Tomaszewskiego, Kenta Kobersteena, Antonina Kratochvila. Jego prace były prezentowane na festiwalach fotograficznych w Chinach, Meksyku, Nowej Zelandii, Kambodży i Korei Południowej. W 2013 roku miał swoją indywidualną wystawę w prestiżowej galerii VII Gallery w Nowym Jorku. Pokazywany wówczas cykl „Odra” (poniżej) realizował pięć lat, chciał w nim zbadać różnorodne relacje ludzi z tą rzeką i pokazać jej naturalne piękno.

Nowacki-M_Odra1
Nowacki-M_Odra2
Nowacki-M_Odra3
Nowacki-M_Odra4
Związek Nowackiego z aparatami Panasonica trwa od 2009 roku. Jego znane zdjęcie, docenione w konkursie Sony World Photography Awards i BZWBK Press Photo, przedstawiające człowieka biegnącego w deszczu zostało wykonane modelem Lumix DMC-LX3.

Nowacki-M_Deszcz
Wrocławianin bardzo ceni sobie też pracę z aparatami Panasonic Lumix DMC-GX8 i LX100: „Doceniam jakość i precyzję z jaką są wykonane, mnogość funkcji które ułatwiają fotografowanie oraz niewielką wagę”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s