Rusza 13. edycja konkursu Śląska Fotografia Prasowa

Slaska-Fotografia-Prasowa
Do 10 lutego można zgłaszać prace na trzynastą edycję konkursu Śląska Fotografia Prasowa. Głównym celem przedsięwzięcia jest promocja regionu oraz dokumentacja wydarzeń i zachodzących przemian. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, przewidziano także Nagrodę Specjalną im. Jana Suchana, wyróżnienie za najlepszą fotografię lub serię zdjęć inspirowanych życiem muzycznym Katowic, oraz Nagrodę im. Krystyny Bochenek.

Konkurs na stałe wpisał się do kalendarza imprez fotograficznych w Polsce, uczestniczą w nim zawodowcy i amatorzy, współpracujący z lokalnymi gazetami i portalami internetowymi lub zamieszkali na Śląsku a także z województwa dolnośląskiego, opolskiego, oraz morawsko-śląskiego i ołomunieckiego w Czechach. W poprzedniej edycji wpłynęło 470 zdjęć 50 autorów, zwycięzcą został freelancer i współpracownik agencji Forum Maciej Jarzębiński. Jury uznało za najlepsze jego zdjęcia z podziemnego protestu w kopalni Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu – ostatniej w Zagłębiu Dąbrowskim, przeznaczonej do likwidacji. Na zwycięski cykl Jarzębińskiego składa się 6 prac (niektóre poniżej), warto zaznaczyć, że autor zdobył też dwie nagrody specjalne. W konkursie przyznano też inne nagrody: czytelników Biblioteki Śląskiej dla Artura Pławskiego oraz Specjalną dla Ireneusza Dorożańskiego.

SFP_Jarzebinski-Maciej1
SFP_Jarzebinski-Maciej3
SFP_Jarzebinski-Maciej2
W tym roku zmian w regulaminie nie ma. Będą oceniane zarówno prace publikowane, jak i niepublikowane, zdjęcia pojedyńcze i zestawy składające się maksymalnie z 8 prac. Można zgłaszać cz-b lub barwne powiększenie wykonane na papierze fotograficznym w formacie od 20×30 do 30×40 cm. Każda praca musi być na odwrocie opisana (imię i nazwisko autora, data i miejsce wykonania pracy, tytuł i/lub tytuł cyklu oraz ewentualny opis). Na płycie CD/DVD należy załączyć wersję cyfrową zdjęć (w formacie TIF lub JPG, kolory w standardzie sRGB, kompresja 12 maksimum, 300 dpi) oraz informację z opisem: tytuł, miejsce, ew.nazwę obiektu i orientacyjną datę (rok) wykonania.

Wyróżnione prace będą eksponowane na wystawie w holu głównym Biblioteki Śląskiej. przez cały marzec, uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 18.03.2016. Wszelkich informacji udzielane są pod numerem telefonu 32 20 83 718, lub 32 20 83 739. Można też zgłaszać pytania droga mailową e-mail: promocja@bs.katowice.pl.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.