Pentax K-1 – nowe zdjęcia

Pentax-K-1_5
Na specjalnej stronie poświęconej pełnoklatkowemu Pentaksowi K-1 pojawiły się nowe zdjęcia. Dla przypomnienia – prototyp lustrzanki został zaprezentowany rok temu i od tego czasu trwają dalsze nad nim prace. Ale, aby przedsięwzięcie nie poszło w zapomnienie, firma Ricoh Imaging co jakiś czas pokazuje kolejne sample wykonane tym aparatem.

Premiera K-1 planowana jest na wiosnę, poprzednio miała się odbyć jesienią ubiegłego roku. Na razie wiadomo, że w „jedynce” znajdzie się pełnoklatkowa matryca BSI-CMOS wielkości 35.9 x 24 mm o rozdzielczości 42 mln. pikseli, zaletą będzie obracany i przechylany monitor LCD.

pentax-k-1_samp3
Na razie w sklepach nie ma korpusu, ale są zdjęcia (powyżej i poniżej). Zostały one wykonane z użyciem trzech obiektywów: SMC Pentax-FA 77 mm f/1.8 Limited, SMC Pentax-FA 43 mm f/1.9 Limited oraz SMC Pentax-FA 31 mm f/1.8AL Limited. Miesiąc temu zostały zaprezentowane fotografie wykonane dwoma „szkłami”: SMC Pentax-FA 85 mm f/1.4[IF] oraz SMC Pentax -FA 24 mm f/2AL[IF]. Fotografie w pełnej rozdzielczości są dostępne na stronie http://www.pentax.com/en/pentaxff/

pentax-k-1_samp4
pentax-k-1_samp5
Jest nadzieja, że w lutym firma pokaże koleje sample i tym samym świat nie zapomni, że w przyszłości fotografowie otrzymają nową, pełnoklatkową lustrzankę. 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.