Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Portret 2016”

Portret-2016
Trwa 15. edycja Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Portret”. Jest on organizowany przez Kolski Klub Fotograficzny „Fakt” oraz Miejski Dom Kultury w Kole pod patronatem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Zdjęcia będą przyjmowane do końca marca, na autorów czeka Grand Prix w kwocie 4000 złotych, przewidziano też nagrody po 2000, 1000 i 500 złotych.

Trzcianecki i kolski „Portret” to dwa najbardziej znane i cenione konkursy fotografii portretowej (był jeszcze kiedyś konkurs aktu i portretu „Afrodyta” organizowany przez Wrocławskie Towarzystwo Fotograficzne, czy podobna inicjatywa pod honorowym patronatem Edwarda Hartwiga która przebiegała w Świdniku). Na pierwszą edycje kolskiego konkursu wpłyneły zdjęcia od 15 autorów, natomiast dziesięć lat później statystyka wyglądała już inaczej: 832 prace aż 303 fotografów. W zeszłym roku Grand Prix zdobyła Monika Kryszczyńska, a pierwsze Sonia Szóstak. Zdjecia poniżej.

Kryszczynska-M_portret1
Kryszczynska-M_portret2
Kryszczynska-M_portret3
Fotografie są przyjmowane poprzez specjalną stronę http://portret.kkffakt.pl/rejestracja/pl.php. Zdjecia powinny „..ukazywać portret człowieka w pełnej dowolności interpretacyjnej..”. Każdy może zgłosić do oceny maksymalnie trzy fotografie (w formacie JPG, a wielkość przesyłanego pliku nie może przekraczać 5 MB). Za udział w konkursie organizator pobierą opłatę w wysokości 30 zł od zgłoszenia. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 21 maja 2016 roku.

Szostak-S_portret1
Adres organizatora: Miejski Dom Kultury w Kole, ul. Słowackiego 5, 62-600 Koło. Dodatkowe informaje udzielane są mailowo pod adresem: portret@kkffakt.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s