Pełnoklatkowy Pentax K-1 już w lutym?

pentax-k-1_8
Pod koniec przyszłego miesiąca startują targi Camera & Photo Imaging Show 2016 (CP+). Prawdopodobnie, w związku z tą imprezą, 18 lutego firma Ricoh Imaging już oficjalnie zaprezentuje pełnoklatkowego Pentaksa K-1. Wszystko na to wskazuje że działającego.

Pentax-K-1_5
Mockup aparatu został pokazany rok temu, prototyp różnił się zdecydowanie od obecnej wersji. Ostatnie informacje mówią o tym, że w środku znajdzie się matryca BSI-CMOS wielkości 35.9 x 24 mm o rozdzielczości 36 mln. pikseli, której producentem jest Sony. Za obróbkę sygnału odpowiedzialny będzie, bazujący na PRIME M2, procesor obrazu PRIME IV. Zaletą nowego Pentaksa stanie się 5-osiowa stabilizacja obrazu o wydajności 4.5 EV, a także tryb cropa do formatu APS-C, umożliwiający na podpięcie do korpusu obiektywów z serii DA i DA L. Na prezentowanych przez firmę zdjęciach widać, że aparat otrzyma nie tylko odchylany, ale także przesuwany i obracany monitor LCD.

Pentax-pelnoklatkowy
Niestety K-1 nie zarejestruje ujęć wideo w rozdzielczości 4K, do dyspozycji pozostanie tylko Full HD. Zaletą aparatu będzie natomiast tryb „Super resolution” pozwalający na otrzymanie zdjęć o dużej rozdzielczości. Zostanie wykorzystana podobna technologia znana z Olympusa OM-D E-M5 Mark II.

Korpus nowego Pentaksa powinien kosztować od 2000 do 2300 euro.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s